Кремль намагався купити Президента України Петра Порошенка, щоб вирішити питання анексованого Криму. За півострів главі держави пропонували більшу суму, аніж річний бюджет України.

Про це розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак в інтерв'ю "Фактам".

Він зазначив, що в Росії нещодавно і справді були розмови про те, що Кремль готовий повернути окупований Донбас, але за умови, що Україна віддасть Крим.

"Така інформація дійсно є. Але це показує, що всі розмови Москви про вирішення питань з Кримом більше бажані, ніж є насправді. Реальність же така, що на сьогоднішній день Крим не визнано територією РФ. Я навіть більше скажу: останні заяви наших західних партнерів, в тому числі і США, говорять, що санкції будуть продовжені до моменту виконання Мінських домовленостей і повернення Криму Україні", – зазначив чиновник.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

За його словами, позиції Росії зараз досить слабкі, адже Захід не має намірів послаблювати чи знімати санкції з Москви.

Окрім того, міністр розповів, що Порошенку за Крим пропонували мільярди доларів.

Наскільки мені відомо, для вирішення питання по Криму президенту України Петру Порошенко навіть гроші пропонували. 

Причому величезні. Умовно кажучи, більше річного бюджету України. Але на це не пішли, тому сьогодні Кремль очікує зміни влади в нашій країні, щоб спробувати "закрити" питання,– розповів Гримчак.

Додамо, що що війна на Сході України може тривати навіть при зміні режиму нинішнього президента Росії Володимира Путіна.

З приходом до влади в РФ нового керівництва відновити мир може бути ще складніше, ситуація може погіршитися в рази. Таку думку висловив журналіст Роман Цимбалюк у своєму відеоблозі на Youtube.

«Якщо Володимир Володимирович колись покине пост президента РФ, абсолютно не визначено, я особисто не впевнений, що її політика щодо нас зміниться хоча б трохи. Вона може стати навіть жорсткіше. Послухайте, що тут про нас говорять. Ніхто не приховує і каже прямим текстом, що Україна не повинна бути або тільки під російським чоботом», – зазначив він.