На приморському ділянці фронту Операції Об'єднаних сил на Донбасі в небі помітили російську бойову авіацію, з переріодичністю декілька днів, вони кружляють і провокують ЗСУ.
Літаки проходять над баржами з сухогрузами, іноді їх супроводжує вертоліт. Трапляється, що високо в небі авіація вибудовується в щось подібне на бойове ланку. А буває, що літаки не встигають закласти віраж над морем і виконують маневр вже над українською сушею.
Активність росіян в небі спостерігають останні чотири дні.
«Вони кружляють по колу, доходять десь на відстані до 5 км до кордону України, йдуть уздовж кордону України, не перетинаючи її, в море роблять розворот і йдуть по колу», – розповів заступник командувача ООС по авіації і ППО Дмитро Карпенко.
Наші ж підрозділи контроллють ситуацію, та відпрацьовують всі можливі варіанти вторгнення. До прикладу, нещодавно, фронтова авіація ВСУ завдала нищівного удару по передбачуваної позиції російської армії в Приазов'ї, куди умовний противник спробував висадиться в умовах масштабних маневрів. Були задіяні танки бойові вертольоти і важка артилерія ЗСУ.
Бійці української армії відпрацювали можливі штурм російської армії в Приазов'ї, де влаштували справжній розгром ворога і захопилм стратегічну висоту танковим проривом. Відразу після успішного завершення оборони підрозділи за підтримки авіації з землі перейшли в контрнаступ. На першому етапі штурмовики "Су-25" завдають нищівного удару по резервах противника, після чого артилерія громить передові частини росіян. Відразу після цього на позиції висуваються танки, які відкидають противника і захоплюють стратегічну висоту.
Варто зазначити, що не тільки у повітряному просторі України, Російська авіація дозволяє подібні речі.
Російський винищувач Су-27 майже не зіткнувся з шведським літаком розвідки. Інцидент стався у міжнародному повітряному просторі над Балтикою.
Під час польоту над Балтийським морем російський винищувач дуже сильно наблизився до розвідувального шведського літака. Відстань між літаками становила менше 20 м.
Незважаючи на небезпечне наближення, зіткнення вдалось уникнути. Утім, шведські збройні сили назвали цей інцидент загрозливим та таким, що виходить за рамки норми. Інформацію про цей випадок було передано до уряду Швеції.
Водночас у Швеції зазначають, що подібні інциденти траплялись і раніше. Випадки небезпечного наближення російських винищувачів зі шведськими літаками вже відбувались у 2017-му та 2018 роках.