Наскільки сьогодні доцільно Україні вводити візовий режим з РФ, через 7 років після початку окупації АРК і частини Донбасу, поділився думкою в ток-шоу “Сегодня” на телеканалі “Україна 24” політолог Ігор Рейтерович.

“Мені здається, що цей режим треба було запроваджувати набагато раніше від самого початку. Оскільки це не було зроблено, то зараз це буде виглядати достатньо дивним, оскільки всі знають, хто куди в’їжджає, як виїжджає, і ніхто не скасовує того факту, що величезна кількість українців за родинними чи робочими моментами перебуває на території Росії”, – зазначив політолог.

Ігор Рейтерович зазначив, що не можна описати чіткий сценарій розвитку подій, якби 7 років тому був введений візовий режим з РФ, проте міграція людей до Росії була б меншою.

“Якби запровадили цей режим у 2014 році, то зараз ситуація була б зовсім інший. Нам складно сказати, якою вона була, но точно менше була б міграція між країнами. Можливо, це впливало б взагалі на ту ситуацію, яка є зараз на тимчасово непідконтрольних територіях. Поведінка Росії могла бути зовсім іншою. Ми б продемонстрували там більшу серйозність в деяких питаннях, які були пов’язані з агресією Росії. А то ми зараз маємо гібридний варіант. З одного боку у нас війна і всі це визнають, і світ, і Україна, з іншого боку, у нас не те, що не розірвані дипломатичні відносини, вони заморожені, але в нас не введено навіть цей візовий режим, що певною мірою було б логічно”, – політолог.

Рейтерович звернув увагу на те, що в Олексія Данилова, секретаря РНБО, немає чіткої позиції щодо введення візового режиму.

“Я вважав самого початку, що візовий режим був потрібен нам, але через скільки років це буде виглядати більше як політичний крок. Тим більше я переконаний, що громадяни України до цього достатньо неоднозначно будуть ставитись, треба було подивитись спочатку на їх реакцію, а потім думати, що робити далі. Але, врешті-решт, секретар РНБО, людина, у якої повинні на руках бути всі дані документи, він сам немає однозначної позиції з цього приводу”, – сказав політолог.

Варто зазначити, що рішення про введення візового режиму мав прийняти ще у 2014 році тодішній президент України Петро Порошенко. Тільки він напевно був занадто зайнятий схемами з Медведчуком для поповнення свої кишені. Поки наші солдати гинули за країну, Сивочолий навіть не перекрив всі зв’язки з країною окупантом. А тепер, він прикидається великим патріотом. Яке лицемірство.

Нагадаємо, секретар РНБО Олексій Данілова в інтерв’ю “РБК-Україна” прокоментував можливе введення візового режиму з РФ.

Він наголосив, що прикордонники і так проводять “колосальну” перевірку росіян, які в’їжджають у нашу країну. Росія дуже агресивно ставиться до України як до держави.

“Вводити чи не вводити якісь візові режими? Треба розуміти, що після цих дій ми будемо мати. Ми і так розуміємо, хто до нас їде, кого ми не пускаємо”,– сказав Данілов.

Він додав: “Хочу сказати, ця інформація досить специфічна. Насправді наші прикордонники колосальну кількість людей з тих чи інших причин не пропускають на нашу територію”.