Політичні сили в Україні використовуватимуть закон щодо заборони пропаганди «руского міра» для того, щоб здобути місця у парламенті чи навпаки, щоб не дати опонентам здобути місця у ВРУ.

Про це в ефірі програми заявив голова Організації українських націоналістів Богдан Червак.

Гість програми, коментуючи законодавчу ініціативу щодо заборони пропаганди «руского міра», нагадав, що російський президент Володимир Путін нині прямо заявляє про те, що Росія є спадкоємницею Радянського Союзу та Російської імперії.

«Сьогодні для Путіна і для російського народу Сталін – це ікона, це бог. Вони декларують свою тяглість зі сталінізмом, із комунізмом і з російським імперіалізмом. Для мене є всі підстави ототожнювати «рускій мір» із нацизмом і комунізмом», – наголосив Богдан Червак і додав, що закладена в законопроекті ідея щодо заборони «руского міра» є правильною.

Голова ОУН не виключає, що політичні сили в Україні використовуватимуть закон щодо заборони пропаганди «руского міра» для того, щоб здобути місця у парламенті чи навпаки, щоб не дати опонентам здобути місця у ВРУ. 

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Богдан Червак зауважив, що Україна в час війни має активно протидіяти російській пропаганді і «рускому міру», проте такої результативності та ефективності на сьогодні не видно. Тому, зауважив він, депутати вирішили внести зміни до Закону про «декомунізацію», щоб у правовий та законний спосіб вирішити це питання.

Гість програми вважає, що законопроект про заборону пропаганди «руского міра» можна прийняти у першому читанні, а до другого читання внести необхідні правки, щоб, до прикладу, за одне й те саме порушення людину не притягували до відповідальності двічі.

«Але говорити про те, що ми не повинні сьогодні протидіяти «рускому міру» або говорити про те, що «рускій мір» не можна ототожнювати з нацизмом чи комунізмом – це блюзнірство», – вважає він.

Богдан Червак зауважив, що цей законопроект не те що на часі, а запізнілий.

«Такий закон треба було ухвалювати ще у 2014-му році, коли було анексовано Крим, і коли російські війська вдерлися на територію Донбасу. Хочу пригадати, що тоді підґрунтям російської агресії була концепція так званого «руского міра», яку доступно аргументував президент Росії Путін і патріарх РПЦ Кирило.