У США останнім часом активно обговорюють закриття каналів ZIK, NewsOne і “112 Україна”, які пов’язують з кумом Путіна Віктором Медведчуком. Колишній посол США в Росії Майкл МакФол підкреслив, що захищає це рішення.

Таку думку дипломат та директор Інституту Фрімена-Сполі з міжнародних досліджень Стенфордського університету озвучив під час онлайн дискусії Київського безпекового форуму.

МакФол наголосив, що рішення України про закриття каналів з проросійською риторикою є правильним.

“Ліберали з маленької букви л завжди говорять: це несправедливо, це неправильно. Я категорично не погоджуюся з цим. Коли йде війна, так і треба діяти. І я захищаю це рішення”, – заявив він

Також він зауважив, що наразі у світі триває боротьба демократій з автократіями й “лінія фронту у цій битві проходить зараз через Україну”. Майкл МакФол нагадав слова вбитого російського опозиційного політика Бориса Нємцова, який говорив, що якщо хочете допомогти лібералам і демократам в Росії, сприяйте перемозі демократії в Україні.

“Ця перемога якнайкраще допоможе розвінчати путінський імперський міф про те, що люди в цьому регіоні світу хочуть сильної руки, хочуть диктатури. Ніщо так не сприятиме знищенню ідеології путінізму, як демократична Україна”, – резюмував дипломат.

Варто зазначити, що журналісти Depo Київ показали будинок у Києві, де офіційно зареєстровані Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. Помешкання на вулиці Медвинській патрулює приватна служба безпеки.

В додатку до указу Володимира Зеленського про санкції щодо Медведчука та Марченко опублікована адреса, де зареєстроване проросійське подружжя.

Будинок розташований за адресою вулиця Медвинська, 24.

Коли журналіст з Depo Київ прибув за адресою і почав фотографувати будівлю, відразу активізувалася приватна служба безпеки.

Охоронці вимагали видалити зроблені світлини.

“На питання, чому людина не може сфотографувати будинок з вулиці, вони відповіли, що це розпорядження власників помешкання, а також пригрозили тим, що в нас “можуть бути проблеми, в разі крадіжки на території”, – розповів журналіст.

Він також зауважив, що весь периметр навколо будинку Медведчука та Марченко патрулюють люди спортивної статури.

Нагадаємо, 20 лютого 2021 року Зеленський підписав указ про запровадження санкцій проти 8 людей. Серед них – Медведчук та Марченко.

Санкції проти Медведчука та його соратників вже підтримали у США.

У відповідь на санкції Марченко заявила, що вступає в “Опозиційну платформу – За життя” .

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.