Втрати російської армії в Україні значно зросли з того часу, як на фронті з’явилися перші мобілізовані. Влітку та на початку осені у своїх щоденних зведеннях Генштаб Збройних сил України доповідав у середньому про 200 загиблих російських військовослужбовців на день, зараз — уже про 600 і більше, повідомляє FREEДОМ.
Російські морські піхотинці з Приморського краю повідомляють, що в боях під Вугледаром Донецької області за чотири дні втратили 300 людей убитими, пораненими і зниклими безвісти, а також — половину техніки. Вони написали офіційного листа губернатору зі скаргою на неадекватні дії керівництва та спроби приховати реальні цифри втрат.
“Їм начхати на все, аби показати себе. Вони людей називають м’ясом… Скільки це можна вже терпіти!”, — йдеться у повідомленні морпіхів 155 бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту РФ у Telegram.
Офіційна російська влада спочатку назвала цю інформацію “вкидом” українських спецслужб, а потім Міноборони РФ таки визнало втрати серед мобілізованих. Щоправда, назвали їх не такими вже й великими, лише 1%. Мовляв, все це завдяки “грамотним діям командирів”.
Мабуть, цим пояснюються й новини про сотні загиблих у Сватівському районі Луганської області. Там, за інформацією російського видання “Верстка”, знищено батальйон мобілізованих з Воронезької області. Число загиблих може перевищувати 500 осіб.
Родичі тих, хто вижив, намагаються домогтися їхнього переведення в тил.
“У перший же день, коли їх привезли, поставили на передову лінію, всі командири взводів, полків, рот, як правильно, покинули поле бою і втекли. Бій тривав три дні — це зі слів мобілізованих і конкретно мого чоловіка. Наші воїни виживали, як могли, з підручною зброєю. Було видано 4 ріжки та бронежилет, вони не спали, вони не їли”, — розповідає дружина російського військовослужбовця Ганна Попова.
Сумну ситуацію у Сватівському районі підтверджують і російські мобілізовані, які здалися в полон українським військовим. Усього 21 людина. За їхніми словами, в українському полоні краще, ніж у російській армії.
“Свої ж по своїх стріляють. Сиділи три доби, по нас шмаляли свої”, “Не їли, не пили, жили в окопах мокрих”, “На передову, пацани… Не як вам кажуть, приїдете і будете в Білгороді, кидають одразу на передок”, “Не ходіть на цю війну, це не ваша війна”, — кажуть полонені.
Про реальні втрати серед мобілізованих росіяни розповідають і в телефонних розмовах із рідними.
“Техніки немає, техніку всю підривають. У нас “трьохсоті” постійно. З тверських — із 28 осіб залишилося вже 9. Коротше, м’ясо! Загалом людей щодня вивозять “двохсотників”, — ось фрагмент діалогу, перехопленого українською розвідкою. Каже російський військовий, що зараз у Луганській області.
Уникнути подібного до російських мобілізованих можна. Збройні сили України пропонують здаватись у полон. Гарячі лінії проекту “Хочу жити” працюють цілодобово. Дотримання всіх міжнародних конвенцій гарантується.
Додамо, президент Росії Володимир Путін підписав закон, згідно з яким заборонено розкривати відомості про тактику та методи роботи ФСБ, органів зовнішньої розвідки, а також органу влади у сфері мобілізації. Тепер ті, хто розповідає, що їм не дали екіпірування і належні гроші або що їх відправили на війну без підготовки, — злочинці, бо оприлюднили закриту інформацію.
Мобілізовані з Орловської області поскаржилися на низьку якість товарів, які їм як допомогу постачає губернатор області Андрій Кличков. Рюкзаки та чоботи рвуться, а ножі ламаються за першої спроби відкрити консервну банку.
У відповідь на претензії мобілізованих, губернатор заявив, що автори роликів зі скаргами п’яні. А товари придбав ті, що були, просто їх не потрібно ламати.
“Ну, якщо комусь не подобається, купуйте самі, чого не вистачає. Колір не той, ну, на смак і колір ніхто милий не буде”, — заявив Кличков.
Подібні претензії висловили й мобілізовані з Архангельської області. У пакеті гуманітарної допомоги були гумові чоботи, замість тактичної сумки — простий мішок з лямкою, тонка білизна, а також прострочені упакування сушок і пряників.
З початку часткової мобілізації скарги на неякісне забезпечення надходять майже з усіх регіонів.