На даному етапі ЗСУ необхідно витримати атаки ворога та посилити свою оборонну тактику та стратегію на усіх ділянках фронту.
Таку думку висловив иректор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець
«Тривала війна не є вигідним варіантом для РФ, тому що це супроводжує внутрішнє напруження. Путін не може своєму населенню показати логіку змін на лінії фронту, і це створює внутрішнє напруження, якби російська пропаганда не намагалася їх приглушити. Путін намагається використати ситуацію, коли наші сили певним чином виснажилися при проведенні наступальних дій на півдні, і тепер йому треба посилювати атаки по всій лінії фронту, що наразі й відбувається. Сили, які зараз використовує РФ, є максимальними з того, що є в російському запасі», — зауважив Згурець.
За словами військового експерта, ще певний час ми бачитимемо активізацію сил РФ по всій лінії фронту.
«Ця динаміка для противника вкрай важлива, тому що вона поєднує військові й політичні сили. Наше завдання витримати цей натиск і створити передумови для посилення оборонної тактики й стратегії на всіх ділянках фронту», — пояснив Згурець.
Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express також додав, що ЄС та США мають формувати нову довгострокову стратегію, яка скерована на підтримку України.
«Вже потихеньку європейці й американці починають переналаштовувати свої підходи. Розуміємо, що наступний рік буде надзвичайно складним з точки зору темпів постачання боєприпасів і темпів надходження зразків техніки для ЗСУ, які будуть меншими, ніж у попередній рік. Наприкінці 2024 році партнери вийдуть на показники виготовлення боєприпасів, які можна буде порівняти з тими, що є у РФ у альянсі з КНДР», — наголосив Згурець.
Тим часом генерал армії, колишній очільник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що українському фронту необхідне переформатування.
Як заявив Муженко в інтерв’ю, він не вважає, що війна зайшла у глухий кут. За його словами, на фронті бувають не тільки перемоги, але інколи бувають і поразки.
«Тут буває не тільки успішне просування, а й стримування нас противником. Тут не тільки наступ, але й оборона. Я вважаю, що сьогодні нагальним питанням вже є перехід до оборони. Стратегічно активної оборони, яка б передбачала завдання контрударів. А за умов успіху на окремих напрямках – контратак на рівні відповідних підрозділів. Нам потрібно переформатувати фронт. Нам потрібно створити потужний резерв не тільки кількісний, але й якісний. А якісний резерв – це наявність військових організмів: бригада, корпус і таке інше. Підготовлених, оснащених, злагоджених, з високим моральним духом і спроможних вирішити питання», — заявив Муженко.
Генерал пояснив, що означає «переформатувати фронт». За його словами, мається на увазі створення відповідних оперативних угруповань, бойових порядків, оформлення, створення відповідної системи управління і таке інше.
«Тому що на сьогодні ми знаємо випадки, коли на окремих напрямках є десятки, а то і більше частин і підрозділів, які замикаються на один орган управління. В такій ситуації просто неможливо здійснювати якісне своєчасне управління, реагувати на ті ризики, які виникають. Оце я маю на увазі». — зазначив він.
Муженко додав, що це складний процес, пов’язаний з ризиком, але потрібно йти на прорахований ризик.
Під час того ж інтерв’ю Муженко заявив, що реальна ситуація на полі бою відрізняється від тих заяв, які роблять у ЗМІ. Втім, під час контрнаступу українські воїни зробили те, чого не змогла б зробити жодна армія світу.
Разом з тим, Муженко відкинув ствердження про те, що контрнаступ ЗСУ нібито не дав очікуваних результатів.
«Реальна ситуація відрізняється від тих, м’яко кажучи, коментарів, які звучать в засобах масової інформації. Ситуація на фронті має певні точки напруги», — сказав Муженко.