Президент України Володимир Зеленський заявив, що виведення українських військ із фронтового Бахмута (Донецька область) не буде.
“Здавати Бахмут ніхто не буде. Боротимемося, скільки зможемо”, – заявив Зеленський на пресконференції за підсумками саміту Україна-ЄС, відповідаючи на запитання журналістів.
Раніше Зеленський вже підкреслював, що ситуація на фронті залишається складною, українська армія перекидає туди додаткові підрозділи для зміцнення оборони, розповів президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 8 січня.
«Тривають важкі бої на Луганщині й Донеччині – кожна гаряча точка на цих напрямках добре відома. Бахмут тримається попри все. І хоча більша частина міста зруйнована російськими ударами, наші воїни відбивають там постійні спроби російських наступів. Соледар тримається. Хоча там іще більше руйнувань, і дуже тяжко», – зауважив президент.
Він підкреслив, що ці міста залишаються одними з найбільш кривавих місць на фронті.
Швидше за все, такою була відповідь президента на те, як учора, 2 лютого, журналісти Bloomberg опублікували статтю, в якій озвучили думку США щодо ситуації в районі Бахмута та на Донбасі загалом. Щоб зібрати необхідний ресурс для контрнаступу навесні, Києву краще почати тягнути час та дочекатися приходу із Заходу всієї обіцяної військової допомоги. Також необхідно і відійти від Бахмута, тим самим дозволивши Путіну здобути якусь “символічну перемогу”. Експерти заявляють, що навіть здавання Бахмута не матиме стратегічного впливу на перебіг усієї війни.
Для Росії спроба чергового масштабного наступу на Україну — це ривок відчаю, аби показати, що її війська ще на щось здатні. Але після цього ривка навряд чи вони зможуть проводити якісь дії. А якщо знову зазнають поразки, не прорвавшись нікуди, то це стане фактично початком кінця Російської Федерації.
Таку думку озвучив сьогодні, 3 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ військовий експерт Сергій Грабський.
Він нагадав, що в першій хвилі широкомасштабної агресії проти України Росія використовувала ударні угруповання, оснащені підготовленим особовим складом.
“Рівень підготовки можна, звісно, обговорювати, але потрібно розуміти, що Росія мала досить професійну контрактну армію, яка давала їй змогу проводити окремі досить успішні операції. Зокрема, в Сирії, Грузії. Їх не можна назвати неуспішними для Російської Федерації. І ця армія загалом залишилася на полях битв України”, — зазначив Грабський.
Але тепер, за його словами, Росія перейшла до своєї традиційної армії. Це вже ніби інституційна пам’ять і традиції — використовувати саме мобілізаційну армію для розв’язання своїх питань, каже експерт.
“Ця армія має, звісно, нижчий рівень оснащення підготовленості, але вона досить серйозно оснащена ще старими зразками радянського озброєння, бойової техніки”, — сказав Грабський.
При цьому він наголосив, що Росія, як і країни Європи, як і США, і взагалі цивілізований світ, не готувалася до війни, яку вона отримала в Україні.
“І тут уже питання стоїть про те, наскільки Росія зможе витримати таку напругу боїв. І провівши ще одну наступальну операцію, навряд чи вона зможе зібрати армію, яка в майбутньому, і в разі невдачі серйозної, зможе протидіяти або хоча б виконувати якісь серйозні завдання”, — каже військовий експерт.
Поразка на фронті призведе і до розчарування в суспільстві, коли війна стане частиною кожного, а до цього росіяни не готові, вважає Грабський.
“Економіка Росії почне сильніше й сильніше страждати не тільки від прямих дій санкцій, а й від непрямих факторів війни, а саме втрат навіть того персоналу, який може бути залучений. Тому для Росії зараз це такий ніби ривок відчаю, аби показати, що так, ми щось можемо. Але після цього ривка навряд чи вони зможуть проводити якісь певні дії. А якщо зазнають поразки серйозної, не прорвавшись нікуди, то це стане фактично вже початком кінця Російської Федерації, на мою думку”, — резюмував Грабський.