Воєнний стан змінить країну на краще, головне зараз – виконувати букву закону. Про це в ефірі одного з телеканалів сказав перший президент Леонід Кравчук.

"Я законослухняна людина і коли закон прийнятий, я беру відповідальність його виконувати. Головне зараз виконувати дух, букву і положення закону. Всі, хто не виконують, мають нести відповідальність", – сказав він.

За 30 днів воєнного стану країна зміниться в плані дисципліни і порядку, зауважив Кравчук.

"Якщо влада буде діяти системно, послідовно, дисципліновано і відповідально, то будуть зміни в плані порядку. Зараз невиконання законів набуло загрозливого характеру. Можливо, ці 30 днів буде використано для того, щоб люди отямилися, особливо чиновники, високого рангу, і відчули серйозну відповідальність", – сказав перший президент.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Кажуть "Не було би щастя, так нещастя допомогло". Можливо, цей перший досвід воєнного стану дасть нам можливість повернутися до внутрішнього голосу України і збагнути, що ситуація надзвичайно складна", – додав він.

Росія поступово ізолюється, зауважив Кравчук.

"Мені імпонує те, що зараз діється у світі навколо повернення українських моряків. Президент США скасував зустріч з Путіним. Це означає, що Росія поступово потрапляє у пастку ізоляції. Світ вже серйозно поставився до цієї проблеми. Це не просто агресія, це бандитизм", – сказав він.

Також, Перший президент України заявив, що єдиним способом для повернення полонених моряків з анексованого Криму, яких напередодні захопили в результаті атаки кораблів РФ в Керченській протоці, є міжнародний посилений тиск з боку Заходу.

“Єдиний можливий варіант їх повернути – це тиск. Це постійний тиск громадських організацій, журналістів, спілок. Цей рух, до речі, вже почався.

Але нам, Україні, потрібно стати тим дзвоном, який буде будити людей, щоб вони цей тиск розширювали і посилювали. У нас, я думаю, іншого шляху немає”, – сказав Кравчук журналістам.

Екс-президент зазначив, що агресивні дії РФ в протоці були заздалегідь сплановані.