Збройні сили України мають незначне просування на півночі та півдні від Бахмута.
Про це заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила у Телеграмі.
За її словами, “цієї доби активність наступальних дій ворога на Бахмутському напрямку дещо знизилась. Разом з тим, кількість обстрілів стабільно висока”.
У Бахмуті бої зменшились, ворог продовжує зачистку районів, взятих ним під контроль. “Наші війська контролюють південно-західну околицю міста в районі Літак”, – зазначила Маляр.
Як підкреслила заступниця міністра, “у передмісті тривають бої, ворог намагається зайняти вигідні позиці, але йому це не вдається. На певних ділянках ворог в обороні. Несе великі втрати”.
“По флангах на півночі і півдні від Бахмута в нас є незначне просування”, – зауважила вона.
У Міноборони виключили можливість того, що українська армія коли-небудь зайде на територію РФ. Там наголосили, що Україна веде цивілізовану війну, звільняючи лише свої окуповані території.
Про це сказала заступниця міністра оборони Ганна Маляр в ефірі “Сніданку з 1+1”.
“Ми не ведемо війни на чужих територіях. Ми це неодноразово доводили і це говоримо. І, власне, те, як українська армія веде війну, ми показуємо свою цивілізованість. Ми звільняємо свої території у тих межах, які визнані 1991 року. Все, що відбувається всередині Росії, ми можемо спостерігати, що там відбувається. Ми розуміємо, чому так відбувається. Для себе ми розуміємо, що ця ділянка кордону для нас – дуже небезпечна (Бєлгородська область – ред.)”, – сказала Маляр.
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр пояснила, що Україна від 24 лютого 2022 року перебуває в обороні від вторгнення Росії, а такі дії, зокрема, включають контрнаступальні дії. За її словами, останнім часом тема контрнаступу Збройних сил України дещо “перегріта”.
“Я щойно повернулась з відрядження з нашими військовими капеланами, і у нас були зустрічі з єпископами різних церков. Взагалі, перше запитання, яке ставить духовенство: так а що там контрнаступ? Але тут потрібно розуміти, що від 24 лютого 2022 року ми постійно перебуваємо в стані активної оборони. Наша стратегічна мета – повернути всі наші тимчасово окуповані території, і в рамках цієї оборони – величезний комплекс заходів. Це не лише оборона в буквальному розумінні, це контрнаступальні дії, які є постійно. Просто ми не акцентували на цьому увагу, військові роблять свою роботу. Це підготовка резервів, це певне планування. Це навіть, якщо ми говоримо про Бахмут, одне з його завдань було, – створювати концентрацію сил ворога в тому місці для того, щоб реалізовувати інші плани на іншій ділянці. І вони реалізовувались, ми про це пізніше оголосимо, що було зроблено”, – зазначила заступниця міністра оборони.
Маляр наголосила, що на лінії фронту постійно йдуть дії, і контрштурми на тих напрямках, де наступає ворог, наприклад, на Авдіївському, на Мар’їнському напрямках,
“Вони (окупанти – ред.) не можуть просуватися, тому що з нашого боку йде активна оборона і в тому числі, контрштурми. Тому, щодо контрнаступу, так неправильно ставити на цьому акцент, – це все є оборона України, там є, в тому числі, контрнаступальні дії”, – наголосила вона.
Керівник Центру громадської аналітики “Вежа” Валерій Клочок розмірковує так:
“З військово-тактичної, стратегічної точки зору значення Бахмута неодноразово вже коментували військові експерти, представники ЗСУ та Міноборони. Але тут цікавою є і політична складова. Виходячи з аналізу потужностей ПВК “Вагнер” проводити подальші військові операції в Бахмуті, можна стверджувати, що особовий склад цієї армії найманців суттєво зменшився. Той же Пригожин ще місяць тому констатував втрати на рівні 170% (з огляду на те, що ПВК оновлювалася фактично двічі). Минулого літа це угруповання було фактично повністю знищено на інших ділянках фронту. Потім почався набір зеків, активне вербування звичайних росіян. Далі – штурми Бахмута. І на сьогодні сам Пригожин констатує, що йому більше нема ким воювати. А тому він хоче вивести жалюгідні залишки своєї ПВК, задіяної в Україні, з Бахмута. Однак такого дозволу йому, схоже, наразі не дали. І навряд чи дадуть”.