Очільник європейської дипломатії Жозеп Боррелль заявив, що ЄС готує шостий пакет санкцій проти Москви, який виключатиме більше російських банків із системи обміну повідомленнями SWIFT, мережі, яка дозволяє здійснювати мільйони міжнародних транзакцій на день.
Про це, як пише “Європейська правда”, повідомляє Washington Post.
Боррель не уточнив, які саме російські банки стануть мішенню санкцій. У березні Європейський Союз відключив SWIFT великим російським банкам.
“На вулицях Києва та Бучі за останні кілька тижнів можна побачити гуманітарну катастрофу, руйнування країни, які створює Росія”, – сказав він.
Боррель також повторив обіцянки зменшити залежність ЄС від російського імпорту енергоносіїв. Блок імпортував російського викопного палива після вторгнення Кремля в Україну 24 лютого на близько 46 мільярдів доларів.
Нагадаємо, Європейський Союз сподівається затвердити шостий пакет санкцій проти Росії на наступному засіданні Ради ЄС із закордонних справ. Жозеп Боррель сказав на пресконференції в Панама-Сіті, де він перебуває з офіційним візитом, що блок сподівається обмежити експорт енергоносіїв Росії в рамках своїх зусиль по покаранню Москви через її вторгнення в Україну.
Очікується, що Європейська комісія цього тижня запропонує пакет санкцій ЄС, включаючи потенційне ембарго на купівлю російської нафти – захід, який позбавить Москву великого потоку доходів.Боррель, який очолює засідання Ради з закордонних справ, сказав, що сподівається, що ЄС зможе вжити “заходів, щоб суттєво обмежити цей імпорт”, але визнав, що наразі немає згоди всіх членів.
“Але я впевнений, що, принаймні щодо імпорту нафти, ця домовленість буде можлива до наступного засідання Ради”, – додав він.
Засідання Ради ЄС заплановано на 10 травня та 16 травня пізніше цього місяця. Проте, як раніше повідомлялося, Словаччина наполягатиме на звільненні від ембарго на закупівлю російської нафти, якщо вона стане об’єктом нових санкцій ЄС проти Росії. Раніше ЗМІ повідомляли, що Європейська комісія може зробити виняток та звільнити Угорщину і Словаччину від ембарго на купівлю російської нафти.