Москва вибухнула погрозами на рішення Польщі визнати РФ державою-спонсоркою тероризму.
У Москві заявляють, мовляв, Варшава втратила орієнтири.
Таку думку висловив перший заступник голови міжнародного комітету Ради Федерації Володимир Джабаров, повідомляють російські ЗМІ.
“Протистояння з Росією зазвичай закінчувалося для Варшави трагічно”, – кинувся погрозами політик, коментуючи рішення польського сейму.
“Спрогнозував” сенатор ще й “поділ Польщі”: “На горизонті рано чи пізно замаячить четвертий поділ Польщі. Три з них вони вже якось пережили, втрачаючи території”.
Також Джабаров закликав польський уряд одуматися. Мовляв, у Варшаві “сподіваються на заокеанського брата”. “Не розуміючи, що, якщо щось трапиться, їм ніхто не допоможе”, – висловився російський чиновник.
Нагадаємо, сейм Республіки Польща визнав Російську Федерацію державою, яка підтримує тероризм і використовує терористичні заходи. Як зазначено в ухваленому документі, агресія Росії проти України є “грубим порушенням” заборони застосування сили Статуту ООН, а також є “порушенням суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності України”.
Також у Білому домі вважають, що Росія має бути притягнута до відповідальності за злочини проти України та зараз відпрацьовують ініціативу щодо створення Спецтрибуналу.
У США вивчають та відпрацьовують ініціативу України щодо створення Спеціального трибуналу зі злочину агресії РФ під егідою ООН. Про це заявив представник Білого дому Джон Кірбі.
Водночас, за його словами, США послідовно виступають за те, щоб Росія була притягнута до відповідальності за ті звірства, які вона чинить на українській землі.
Член експертної ради Центру громадянських свобод В’ячеслав Ліхачов вважає, що розслідування Міжнародного кримінального суду повинно стати не єдиним механізмом для покарання РФ за воєнні злочини. Про це він заявив в етері телеканалу “Еспресо”.
“Є кілька різних рівнів та інструментів для вирішення різних завдань з притягненням Росії до відповідальності. На національному рівні потрібно проводити розслідування щодо злочинів Російської Федерації на території України. Міжнародна спільнота ж повинна надавати всіляку підтримку таким розслідуванням. Це називається гібридним механізмом. Тобто національне українське правосуддя з залученням підтримки міжнародної спільноти”, – пояснив Ліхачов.
Експерт наголосив, що розслідування Міжнародного кримінального суду повинно стати не єдиним механізмом для покарання РФ за воєнні злочини.
“Міжнародний кримінальний суд розглядає воєнні злочини росіян, які були скоєні на території України. Безперечно це є перспективним механізмом для покарання РФ, проте він має певні обмеження. Зокрема, з досвіду відомо, що Міжнародний кримінальний суд має на меті притягнути до відповідальності певну кількість топ злочинців. Тому зараз важливо запустити ще один механізм. Створення механізму трибуналу за злочини агресії РФ проти України, що стане прецедентом у світовій історії”, – додав він.
Суд вже триває, оскільки фіксується умисел на скоєння масового воєнного злочину, вважає радник голови ОП.
Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк в одному з інтерв’ю розповів, як відбувається формування міжнародного трибуналу для Росії.
“Він буде побудований ідеально з погляду юридичної та медійної складової. Світ бачить цю війну в прямому ефірі, тобто докази вже є. Плюс Росія настільки дурна, що вони фіксують умисел на скоєння злочину. Вони говорять про те, що руйнують нам енергетичну інфраструктуру для того, щоб змусити виконання якихось їхніх вимог, що в принципі в рамках міжнародного права неможливо!” – наголосив Подоляк.
На думку радника глави ОП, суд вже йде, оскільки фіксується умисел скоєння масового воєнного злочину.
“І це роблять перші особи держави: Путін, Наришкін, Патрушев, Лавров, Пєсков, Кирієнко. Своїми заявами, які потім підтверджуються фактичними діями, вони фіксують свої, з точки умислу на вчинення того чи іншого виду, злочини”, – уточнює Подоляк.