Поблизу Бахмута тривають інтенсивні бої, в яких Збройні Сили України поступово відтісняють ворога з його позицій. Незважаючи на невсипущі контратаки з боку окупантів, досвідчені українські військові завдають їм значних втрат.
Про це одному з українських ЗМІ розповів Максим Жорін: екскомандир полку «Азов», майор ЗСУ, заступник командира 3-ї штурмової бригади. За його словами, ЗСУ на південь від Бахмута продовжують просуватись і не дають ворогу створити міцну оборону.
Ситуація навколо Бахмуту продовжує залишатися напруженою внаслідок активних бойових дій обох сторін для просування вперед в цьому напрямку.
Противник зіштовхується з постійним пекиданням додаткових військ на напрямок Бахмута в спробі здійснити контратаку. Проте ініціатива залишається за Збройними Силами оборони, не дивлячись на складність ситуації.
«Вчора (26 серпня – ред) ми мали успіх у локальних наступальних діях, внаслідок яких нам вдалося вибити ворога з важливих позицій та поповнити наш обмінний фонд», – поділився Жорін.
Третя штурмова бригада розпочала наступ на позиції росіян на південь від Бахмута ще в травні. Важливо, що цей наступ розпочався на щойно зайняті окупантами позиції, які не були настільки підготованими, як на Запоріжжі.
Ми намагаємось тримати динаміку й розуміємо, наскільки важливо просуватися інтенсивно, не дозволяючи ворогу створити міцні оборонні рубежі, – зазначає військовий.
Однак це не означає, що бої поблизу Бахмута є менш важкими, аніж на Півдні. 3 штурмова бригада під час наступальних дій також регулярно наштовхується на російське мінування.
Для того, щоб не дати окупантам побудувати серйозних фортифікаційних систем, Сили оборони намагаються вибивати росіян з його позицій або наносити ураження.
“У ворога є певні позиції, на яких вони намагаються закопатись. Але ми постійно знищуємо особовий склад противника, через що кожному новому підрозділу окупантів доводиться рити окопи поблизу трупів своїх попередників», – розповів Жорін.
Екскомандир полку «Азов», майор ЗСУ, заступник командира 3-ї штурмової бригади Максим Жорін, також зауважив, що дрони росіяни використовують проти українських бійців, техніки та артилерійських систем.
«З цим складно боротися, але нині певні інструменти для зменшення ризику від ураження їхніх БпЛА ми знаходимо. Не скажу, що вони повністю нас рятують, але трохи зменшують ризики від того застосування», – сказав Жорін.
Загарбники застосовують дрони вдень, адже вночі ними працювати їм важче. Натомість всю ніч окупанти можуть бити з артилерії й так завдають найбільшого ураження, адже російська піхота тягатися з українськими захисниками просто не може.
У ворога, за словами екскомандира полку «Азов», досі набагато більше артилерійських стволів та боєприпасів до них. Починаючи від мінометів – закінчуючи великими калібрами.
Артилерія, бронетехніка, принаймні, у тих підрозділів, які навпроти нас, потроху закінчується, адже майже щодня ми знищуємо броньовану техніку, – наголосив заступник командира 3-ї штурмової бригади.
Через це росіяни проводять ротації лише пішки. Адже, якщо ЗСУ бачать російську броньовану техніку – майже завжди її уражають.
Відомо, що росіяни мають досить сильно розвинутий напрямок радіоелектронної боротьби. З цим боротися досить складно.
«Не те що українцям, а навіть сучасним, дуже просунутим арміям світу. Раніше вони не зіштовхувалися з таким ворогом. РЕБ у росіян досить сильна. Коли вдається знищити – це не те що добре, це надзвичайно добре для цього напрямку», – наголосив майор ЗСУ.
Тоді українським захисникам стає трохи легше працювати. Принаймні, на деякий час. Нині ураження ворожих систем радіоелектронної боротьби є пріоритетним.