Про черговий обмін полоненими повідомили в Офісі Президента.

Серед них 42 військових і двоє цивільних. З полону повертаються також двоє чоловіків, чиї дружини були звільнені Координаційним штабом під час попередніх обмінів.
 
До ЗСУ належать 19 звільнених, до ДПСУ – 11, ВМС – 7, НГУ – 2, ТрО – 3. Серед наших вояків шестеро офіцерів та 37 солдатів та сержантів.
 
Звільнені військовослужбовці воювали, зокрема, в Маріуполі, на донецькому, херсонському, харківському, луганському та сумському напрямках. Серед них чимало поранених та з наслідками важких тортур. Звільнено з полону також військового хірурга, який оперував поранених у військовому шпиталі в Маріуполі та організував масову медичну допомогу. Одному зі звільнених, командирові відділення, загрожував так званий «суд» із ув’язненням на тривалий термін.

У Координаційному штабі у взаємодії з Офісом Президента триває робота з підготовки наступних обмінів. Рекомендуємо дотримуватися режиму інформаційної тиші.

Нещодавно стало відомо, що обміни полоненими, які організовує Україна під час війни з РФ, – унікальна практика. Про це начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України Кирило Буданов заявив в одному з інтерв’ю.

Буданов нагадав, що Україна звільнила з полону більш ніж 2200 осіб.

“Це безпрецедентний випадок у світовій історії. Ніхто такого не вів. Усі обміни йдуть після завершення бойових дій і ніяк не під час [війни]”, – зазначив глава ГУР МО.

Він припустив, що Україні вдасться досягти успіху в переговорах щодо обміну полоненими з Росією у форматі “всіх на всіх”.

“Так, ми, в принципі, наближаємося до цього”, – сказав Буданов.