У новому випуску програми "Євроінтегратори" екс-міністр фінансів України, член команди Володимира Зеленського Олександр Данилюк і головний редактор "Київ Пост" Брайан Боннер говорили про боротьбу з корупцією, можливий розпуск Верховної Ради і співпрацю з міжнародними партнерами.
Радник новообраного президента відповів на питання про те, що Зеленський не зможе отримати шанс на позачергові парламентські вибори. Тому він можете зіткнутися з дуже обструкціоністським парламентом.
"Тут є кілька моментів. Позачергові вибори – не самоціль. Ми не хочемо розпускати Верховну Раду. Ця інституція повинна працювати", – впевнено відповів Данилюк.
За його словами, Парламент буде ухвалювати певні рішення. Наприклад, призначення генпрокурора, глави СБУ, міністра закордонних справ, міністра оборони. Це повинні бути надійні люди з гарною репутацією. І парламент повинен затверджувати кандидатури, які подасть президент.
"Потім будуть певні антикорупційні закони, зміна керівництва в тих установах, які втратили довіру – Агентство з попередження корупції, наприклад. Також судова реформа, я ще не згадував виборчий кодекс, потрібно було з нього почати. Більшість людей розуміють, що до чинного законодавства ми не здатні отримати парламент кращої якості.
Тому що половина депутатів – це так звані мажоритарники. Часто шлях до перемоги на виборах, не скажу, що так відбувається скрізь однаково, проте перемогу на виборах забезпечують комерційні моменти. І коли людина купує собі місце в парламенті – згодом вона діє в своїх політичних або бізнес-інтересах. А це вже корупція. Тому виборчий кодекс дуже важливий і необхідний. Чому я говорю про це? Якщо той парламент здатний ухвалювати рішення, в яких потребує Україна, а вони обіцяли це багато разів, то в такому випадку той парламент повинен працювати, і немає причин його розпускати, адже він буде працювати на благо країни, – запевнив радник президента.
Водночас він попередив, що якщо немає немає іншого виходу, ми будемо змушені сказати "до побачення, ми чекаємо новий парламент".
Також за його словами, новообраний президент зможе забезпечити голосування для зняття недоторканності, закону про імпічмент.
"Так, я думаю, адже це одна з ключових ініціатив обраного президента. Але ми повинні привести в порядок те, що більш важливо. І ми повинні почати з виборчого кодексу, тому що це змінює систему, і це дозволяє нам виконувати обіцянки, які ми давали людям. Недоторканність – це наша наступна обіцянка. Це обіцяють під час кожних виборів. Це повинно бути серед головних пріоритетів. Але очевидно, що без перезапуску закону про антикорупційну інфраструктуру і призначення генпрокурора, все буде залишатися таким же. Упустити момент – це погано для країни і для людей. Кожен раз люди покладають певну надію, і якщо ця надія не реалізується – це погано для країни, – запевнив Данилюк.