Міст через Інгулець у Даріївці на Херсонщині остаточно зруйновано. За повідомленням місцевих жителів, його нібито висадили в повітря самі окупанти, також вони вивезли з цієї локації наведені ними раніше понтони, повідомляє stopcor.org.

«Підписувачі повідомляють, що Даріївський міст зараз виглядає якось так. Попередньо його висадили в повітря росіяни, до того ж «евакуювали» звідти свої понтонні переправи», – йдеться у повідомленні.

Також, за наявною інформацією, підірвано залізничний міст у населеному пункті Тягинка на Бериславській трасі.

Також повідомляють про підрив шляхопроводу у районі населеного пункту Новокаїри Бериславського району.

Крім того, знищено мости через канал у районі Снігурівки.

Дар’ївський міст – важлива логістична артерія на окупованій Херсонщині на автодорозі E58. Російські загарбники використовували його для перетину річки Інгулець, що умовно поділяє правобережний Херсонський плацдарм на дві частини. Траса Е58, зокрема, з’єднує Херсон із Бериславом.

Знищення цього шляхопроводу з боку окупантів виглядає нелогічним, оскільки без нього їхнє угруповання в районі Херсона виявиться відрізаним від підрозділів, що знаходяться на Бериславському напрямку та на плацдармі біля Нової Каховки.

Можна припустити такі можливі мотиви:

  • або ЗСУ прорвали оборону росіян на одній із важливих ділянок, і ворог, побоюючись каскадного обвалення фронту, відрізає шляхи для подальшого наступу українських сил, фактично «здаючи» один із своїх плацдармів на правому березі;
  • або окупанти імітують відступ та евакуацію, щоб заманити ЗСУ у пастку, при цьому понтонні переправи заховані десь неподалік (раніше їх уже ховали від HIMARS у тіні стаціонарного мосту);
  • або навпроти мости підірвано місцевими силами опору, щоб ускладнити логістику росіян.