Ситуація на Бахмутському напрямі дуже тяжка. Очевидно, росіяни вирішили за всяку ціну взяти Бахмут до зими. Ворог великими силами постійно штурмує позиції українських військових, зазнаючи колосальних втрат. Але росіяни не звертають увагу на життя людей і навіть знищують своїх за бажання здатися в полон або ж за відмову виконувати завдання. На жаль, ситуація в українських бійців також досить тяжка. Через інтенсивні бої швидко витрачаються боєприпаси, крім цього нашим військам потрібне поповнення живою силою.

Про пекельні бої та потреби українських військових на Бахмутському напрямку, в ефірі «Апостроф TV» розповів командир батальйону «Свобода», майор Нацгвардії Петро Кузик.

За його словами, ситуація у Бахмуті тяжка. Ідуть серйозні бої, ворог постійно штурмує. Очевидно, росіяни визначилися з напрямком атаки і планують взяти Бахмут до першого грудня за будь-яку ціну. Вони використовують всі наявні ресурси, штурмують місто з усіх боків по 10 разів на день, вночі по 7-8 штурмів, постійні авіаудари. Бої йдуть за кожен кущ, за кожну посадку.

“Іноді їхні підрозділи десь можуть увійти, та їх збивають наші, десь ми наступаємо, потім знову авіаудари, танки, піхота. Усе це перетворилося на суцільний штурм. У Бахмута все завалено 200-соми окупантів. Спочатку вони їх пробували забирати, а зараз уже просто знімають із них теплий одяг та надягають на себе” – розповідає Кузик.

Також він додав, що погодні умови ускладнюють роботу, скрізь болото, місцевість така, що важко підвозити боєкомплект, в’язне вся техніка, важко евакуювати поранених. А оскільки все це відбувається в режимі нон-стоп, все дуже серйозно. Плюс в окопах зараз по коліна води, але хлопці все це мужньо витримують.

Захисники Бахмута – це просто фантастичні люди, які стоять стіною.

“У нашому напрямку за день росіяни втрачають до сотні людей. Але їх це не зупиняє. Один із полонених розповідав, що скільки б втрат у них не було, наступного дня їм привозять таку саму кількість людей. Тобто їм байдуже втрати, їм важливо взяти Бахмут, мабуть, до зими”, – ділиться майор Нацгвардії.

100% росіян, яких женуть на наші захисні лінії, хочуть здатися у полон. Але у них проблема в тому, що за найменшої підозри здатися в полон – їх можуть знищити. Це зі слів бранця, що добровільно здався. За невиконання наказу – також можуть знищити. От пішли вони в атаку, ми підлогу загону знищили, вони повернулися на свої позиції, а їм кажуть: ідіть знову штурмуйте. Хтось відмовляється, хтось боїться – знищують.

Тому цьому бранцю пощастило, він здався, каже: хоч поїв у вас нормально. А у них там усе, як на зоні, все тримається на даху. Є командири загонів, які стежать, щоб ніхто не здався. Непроста у них ситуація, але нам їх не шкода, вони знали, куди йшли.

“У нас самих непроста ситуація, на деяких позиціях настільки динамічно розвиваються події, настільки близькі бої йдуть, що триденний запас боєкомплекту закінчується за кілька годин. Дуже потрібен їм Бахмут”, – каже командир батальйону «Свобода».

Російські військові, ймовірно, мають проблеми з поповненням свого арсеналу високоточними системами озброєння. Як раніше заявив офіційний представник командування ВПС України Юрій Ігнат, росія має проблеми з поставками іранських ракет до рф. Гнат припустив, що дипломатичні ресурси, переговори чи вплив інших країн могли вплинути на здатність чи готовність Ірану поставити росії балістичні ракети.