У ПВК “Вагнера” серйозні проблеми на фронті. Вони вже не можуть самостійно забезпечувати наступ у районі Бахмуту.
Тому вагнерівці просять про підтримку російську “другу армію світу”. Про це повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі національного телемарафону.
За словами Череватого, російські терористи майже 9 місяців не полишають спроб окупувати Бахмут, але Збройні Сили України тримають оборону та стабілізують фронт.
Череватий наголосив, що головна сила окупантів – це ПВК “Вагнера”.
Але в силу щоденних втрат під сотню, а іноді і понад дві сотні вбитими, їм не вистачає особового складу, навіть оцих колишніх в’язнів. Ми бачимо, що динаміка така, що вони змушені підсилюватися підрозділами регулярної армії окупанта,
– розповів речник.
Отже, вагнерівці просять у російської армії підтримку авіації та артилерії. Череватий додав, що вони вихвалялися, що у них все автономне, однак ПВК “Вагнера” не можуть забезпечити себе повною мірою, щоб вести наступ.
Російські війська 29 березня продовжували наступальні операції у Бахмуті і його околицях, просуваючись у південній і південно-західній частині міста, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Експерти, спираючись на геолокаційні кадри за 28 і 29 березня, повідомляють про ведення боїв загарбниками в районі Хромове за 2 км від Бахмута і на півночі міста.
Також у звіті йдеться про зростаючу підтримку “вагнерівців” з боку регулярних частин ЗС РФ. Посилення атак ПВК “Вагнера” пов’язане з тим, що регулярні війська закріпилися на північ і південь від міста для захисту від потенційних українських контратак.
Авдіївка, яку росіяни штурмували з самого першого дня війни, зараз виявилася охоплена ними з трьох сторін, але не оточена.
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що наступ Росії триває повним ходом, проте росіяни швидко вичерпують свої наступальні можливості через утримання українськими силами Бахмута в Донецькій області.
“Їхні втрати шалені. За нашими військовими оцінками, тільки на бахмутському напрямку росіяни втрачають у середньому 500 осіб убитими або пораненими за день. А це означає, що вони там швидко вичерпують свої наступальні можливості. Звідси принципове рішення нашого командування: утримувати Бахмут попри власні втрати. Бо його оборона обмежує можливості росіян і дає нам стабільність на всій лінії фронту. Чи зможуть окупанти посилити свої атаки? Подивимося. Їм потрібен успіх”, – заявив Резніков в інтерв’ю польській газеті Wyborcza.
Коментуючи слова деяких експертів про недоцільність оборони Бахмута, Резніков сказав, що “місто і пагорби, що розташовані поруч із ним, є зручною територією для оборони”.
“Якби ми вийшли з нього, це означало б необхідність оборонятися в іншому місці, де немає такої зручної форми місцевості”, – пояснив міністр оборони.
На Донбасі ворог позначив вузьку ділянку лінії фронту, де зосередив свої зусилля, зокрема добре підготовлених “вагнерівців”, яких використовують “як гарматне м’ясо”.
“Я вважаю, що наступ (росіян – ред.) іде повним ходом – але їхній план полягав у тому, щоб прорвати фронт у районі Бахмута й атакувати повномасштабними силами авіації, артилерії та бронетехніки, щоб зайняти всю Донецьку та Луганську області. Для них це важливо з політичного погляду.
Вони хотіли показати, що хоча б однієї з цілей, озвучених Путіним на початку вторгнення, досягнуто. Але цього не сталося, і Бахмут залишається нашою фортецею”, – заявив Резніков.
За йго словами, завдяки постачанням озброєння із Заходу в України вже є достатній артилерійський потенціал.
“У нас це називається “артилерійський зоопарк”, тому що системи з різних країн, зокрема й ефективні польські Krab”, – додав міністр.