Пакет нових санкцій ЄС проти росії, який наразі перебуває у процесі підготовки, має бути набагато сильнішим, аніж він є наразі.

Це заявив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква.

 

Він погодився з оцінкою нового пакету санкцій від глави МЗС України Дмитра Кулеби, який заявив, що ці санкції не відповідають рівню загрози, яку наразі становлять для ЄС нова російська спроба анексії українських територій і триваюча агресія.

 

«Президент також говорить про це з лідерами. Станом на цю хвилину після того, що відбулося у п’ятницю у рф, цього шабашу, і того, що може відбутися на наступному тижні – визнання у (російському – ред.) парламенті (анексії українських територій – ред.) і подальші якісь ультиматуми, які можуть послідувати – то, безумовно, наразі такий пакет виглядає слабким, вірніше, пропозиції щодо цього пакету», – вважає Жовква.

 

За його словами, українська влада робитиме все для того, щоб новий пакет санкцій ЄС проти рф був сильнішим.

 

«Він має бути, має стати набагато сильнішим, чим є наразі. І знову ж таки, якщо потрібно буде обговорити це на рівні лідерів ЄС – їх потрібно обговорювати – то і Президент України буде готовий включитися до обговорення цього пакету на рівні лідерів ЄС. З тим, щоб він (цей пакет санкцій – ред.) дійсно став не таким формальним, не слабким, а дійсно реальним, який допоможе стримати цю ескалацію і перемогти агресора», – уточнив заступник керівника ОП.

 

Відповідаючи на питання, чи є надія на те, що держдума рф може не затвердити спробу анексії українських територій, Жовква уточнив, що дуже важко говорити про самостійні законодавчі гілки влади у рф.

 

«Думаю, що сценарій вже написаний, і написаний заздалегідь – ще до початку цих так званих «референдумів». Поки що маємо всі причини говорити, що рф рухається за тим сценарієм, який був написаний точно не у парламенті», – сказав він.

Нагадаємо, згідно із проектом пропозиції про санкції, ЄС хоче заборонити імпорт деяких сталеливарних виробів із росії, щоб ще більше позбавити країну джерел доходу.ЄС також розглядає експортні обмеження як спосіб послабити армію кремля.

Обмеження на імпорт та експорт

Комісія хоче заборонити імпорт «певних елементів, що використовуються в ювелірній промисловості, таких як каміння та дорогоцінні метали». Вона пропонує ввести санкції проти «Алроси», найбільшої російської алмазодобувної компанії.

Заборона на ввезення мила та навіть туалетного паперу

Низка звичайних предметів домашнього вжитку також потрапила до списку заборонених до ввезення. Там є «краса або макіяж» (косметика, – ред.), а також «приладдя для гоління» і «персональні дезодоранти». Мило, туалетний папір, зубна нитка та косметички також потрапили до цього списку.

Заборона надання низки послуг

Документ також включає заборону надання європейцями архітектурних та інженерних послуг росіянам та забороняє надавати росіянам юридичні або ІТ-консультації.

До списку увійшли російський філософ Олександр Дугін, а також співак, лідер гурту «Любэ» Микола Расторгуєв та найбільший акціонер та основний власник «Калашников» Алан Лушніков.

В свою чергу, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що пропоновані Євросоюзом нові санкції проти росії не відповідають масштабу ескалації і загрозам, які вона несе.

«Пропоновані елементи майбутнього пакету санкцій ЄС проти росії не відповідають масштабам ескалації путіна й загрозі, яку він становить для Європи і всього світу. Ми закликаємо ЄС вдарити по путіну сильніше, щоб зупинити його. Це вирішальний момент», – наголосив Кулеба.