НАТО з кожним днем стає все більш залученим у війну в Україні. Зважаючи на заклики до введення військ та закриття неба натівським ППО, Альянс в перспективі може повноцінно розпочати війну проти РФ.

Роман Костенко, секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, висловив думку про необхідність рішучої підтримки з боку західних партнерів, щоб дати чіткий сигнал Москві про неможливість досягнення її цілей щодо України.

Костенко зазначив, що навіть надання тактичної ядерної зброї не призведе до перемоги України, якщо Росія не відмовиться від своїх спроб знищення країни.

«Тому потрібно зробити все, щоб Росія зрозуміла, що вона не зможе знищити Україну. Це можна забезпечити лише веденням бойових дій у полі бою, розвитком нашої економіки, оборонно-промислового комплексу, серйозним настроєм партнерів допомагати нам. Щоб зброю давали стільки, скільки нам потрібно. І не просто для ведення стаціонарних бойових дій, а щоби завдавати ударів по самій Росії. Дипломатично вони повинні показувати, що завжди з нами», — підкреслив він.

Ідея про розміщення НАТО військ на українських кордонах, за його словами, також може бути ефективною. Розміщення західних військових комплексів, зокрема систем ППО, було б потужним сигналом для Росії і могло б розглядатися як гуманітарний захист та оборона власних кордонів.

«Вона була б дуже показовою, якби французи, німці, румуни, італійці поставили б уздовж кордону, на 50 кілометрів у глибину або на 100 кілометрів уздовж українського кордону, наприклад, комплекси своїх ППО. Збивали б російські ракети, які летять на нашу громадянську інфраструктуру .. Це було б потужним і серйозним сигналом для Росії і це можливо. бою має бути підкріплене ще багатьма успіхами безпосередньо на різних фронтах», — наголосив він.

Водночас, Костенко не виключає песимістичного сценарію, за яким міжнародні партнери можуть припинити постачання зброї до України та підштовхувати країну до переговорів на невигідних умовах, що може призвести до втрати контролю над деякими територіями.

«І десь буде прийнято рішення вести нас до переговорів на певних умовах. Ми вже не зможемо так воювати, і потрібно буде відмовитися від деяких наших територій. Можуть створити умови, коли нас перестануть постачати зброєю, тоді ми просідатимемо. Будуть спонукати нас : домовляйтесь, потрібно хоч якесь перемир’я. Вони можуть маніпулювати цими речами», — додав він.