Заступник командира третьої окремої штурмової бригади, Родіон Кудряшов, вважає, що вдалий вихід з оперативного оточення в Авдіївці, Донецька область, та перехід на передбачені позиції був «одним з найкращих маневрів у військовому мистецтві». У своєму інтерв’ю Кудряшов детально описав, як бійці третьої окремої штурмової бригади утримували місто впродовж 14 днів. Вони взяли участь як у оборонних операціях, так і в ударно-штурмових рейдах, з метою розширення логістичного сполучення.
«Нашим завданням було поновити втрачені позиції на флангах міста», — каже він.
За словами заступника командира, росіяни намагалися переломити лінію оборони й взяти Авдіївку не тільки в оперативне, а і в тактичне оточення, задіюючи величезну кількість піхоти, техніки, авіації. Керовані авіабомби били по всіх цілях.
«За рахунок вдалого планування, якостей військових, ми не дали замкнути кільце і розкривали ті кільця, які росіяни створювали всередині міста… Полковник [командир 3-ї ОШБр] Андрій Білецький досить швидко спланував операцію і підрозділи залишили місто, не втратили боєздатність і керованість військами — стали в міцну оборону», — заявив Кудряшов.
На його думку, це був фактором правильного командування і правильного рішення командира, «яке безпосередньо вплинуло на все».
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Збройним силам Україні довелося відступити з Авдіївки на Донеччині, бо вони мали дефіцит озброєння.
«Ми б не втратили Авдіївку, якби отримали всі артилерійські боєприпаси, необхідні для її захисту. Падіння одного міста означає, що настав час для когось іншого», — наголосив Кулеба.
За його словами, війська РФ наступатимуть. Що більше — для захоплення міст окупанти використовують тактику «салямі».
«Вони відрізають одне місто чи село і далі фокусують всі зусилля на іншому. Оскільки Авдіївка під їхнім контролем, вони оберуть інше село чи місто і штурмуватимуть його безжалісно у систематичний спосіб. Єдина хороша новина тут, що росіяни не можуть систематично підтримувати великомасштабні операції вздовж лінії фронту. У них немає на це ресурсу», — додав Кулеба.
Голова Міністерства закордонних справ наголошує на важливості ухвалення закону щодо надання допомоги Україні. Водночас, він зауважує, що для того, щоб відправити речі на фронт, потрібен час.
«Поки це рішення ще не ухвалене, плюс врахуйте логістику, весь цей час наші солдати будуть жертвувати своїми життями на передовій, тримаючи оборону проти сил Росії, що переважають», — додав Кулеба.
Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пояснив, як РФ вдалося захопити Авдіївку. За його словами, це свідчить про складну ситуацію на полі бою. Втім, це не матиме істотного стратегічного впливу на ситуацію.
«Ми не віримо — той факт, що українські війська відступили з Авдіївки, сам по собі істотно змінить стратегічну ситуацію. Водночас це нагадує нам про те, що Росія готова пожертвувати багатьма солдатами лише задля незначних територіальних здобутків», — наголосив він.
За словами Столтенберга, помітні успіхи окупантів наслідок того, що Росія заручилася «значною військовою підтримкою від Ірану, Північної Кореї», а також наростила власне виробництво й «мобілізувала більше сил».
Тому генсек наголосив на важливості того, аби союзники по НАТО надавали військову підтримку, боєприпаси та інші види допомоги Україні.
«Але, звісно, також, щоб Україна була здатна отримати необхідні сили й мобілізувати особовий склад, необхідний для продовження боротьби з російськими загарбниками», — додав Єнс Столтенберг.