У Раді Європи вважають вирок опозиційному політику Олексію Навальному ігноруванням Росією міжнародних зобов’язань із захисту прав людини.

Про це заявила комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович.

«Сьогоднішнє рішення про засудження Олексія Навального на три з половиною роки колонії підриває довіру та йде у супереч міжнародним зобов’язанням Росії у сфері прав людини», – заявили в Раді Європи.

Висунуті Навальному обвинувачення визнані Європейським судом з прав людини свавільними, наголосив комісар Ради Європи з прав людини

Зазначається, що дії влади в РФ вкотре спрямовані проти захисту прав російських громадян та негативно впливають на європейську систему захисту прав людини.

США та Великобританія також різко відреагували на вирок московського суду російському опозиціонеру Олексію Навальному, якого засудили на 3,5 роки.

Міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб вимагає негайно звільнити Навального. Про це він заявив на своїй сторінці у Twitter.

“Великобританія закликає негайно і без будь-яких умов звільнити Навального, а також учасників мирних протестів і журналістів, затриманих за останні два тижні. Сьогоднішнє помилкове рішення суду показує, що Росія не виконує найосновніші зобов’язання, які покладаються на будь-якого відповідального члена міжнародної спільноти” , – написав він.

Глава Держдепартаменту США Ентоні Блінкен теж вимагає негайно відпустити Навального на свободу.

“Сполучені Штати глибоко стурбовані діями Росії щодо Олексія Навального. Ми повторюємо наш заклик до його негайного і беззастережного звільнення, а також до звільнення всіх незаконно затриманих”, – йдеться в його заяві.