Киянам, чиї будинки не обладнані лічильниками, нараховуватимуть доплату за газ за весь період відсутності гарячої води.

"КиївГазЕнерджі на законних підставах може донарахувати плату за газ тим споживачам, чиї помешкання не обладнані лічильниками газу у випадку перерви в централізованому постачанні гарячої води. Наявність і використання бойлера не впливає на донарахування", – написав у Facebook Олексій Хабатюк, заступник начальника департаменту енергоефективності Нафтогазу.

Постанову Кабміну, якою КиївГазЕнерджі обґрунтовує величину донарахування, суд визнав протизаконною.

Популярне: Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

"Доки в дію не вступить нова постанова уряду, киянам нараховуватимуть старі норми споживання газу. Плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання — 9,8 кубів у місяць на одну особу. Якщо централізоване гаряче водопостачання та газовий водонагрівач відсутні – 18,3 кубів. Це утричі більше за норми у постанові, яку суд визнав протиправною – 3,3 та 5,4 кубічних метрів на людину відповідно", – наголошує Олексій Хабатюк.

Таким чином, за час відсутності гарячої води доведеться доплатити не за 2,1, а за 15 кубів у місяць за людину. Тобто усемеро більше.

"Кабмін прийняв постанову із низькими нормами споживання. Через 2,5 роки скасував. Тоді норми стали ще більшими, ніж були до цього. Це стосується всіх споживачів без лічильника. Їм за ці 2.5 роки можуть донарахувати щонайменше 15 мільярдів гривень", – каже експерт.

Щоб вирішити проблему, споживачі мають встановити лічильники. Минулого року Верховна Рада прийняла закон про компенсацію витрат на встановлення приладів обліку за рахунок облгазу. Щоб це запрацювало, уряд мав розробити відповідну постанову. Її досі немає.