Найменше сьогодні розповідають про те, що відбувається на Запорізькому фронті, тому один із передплатників Олега Жданова запитав саме про це. Військовий експерт, у свою чергу, не тільки озвучив наявні дані, але й пояснив, чим так важливий для ворога Запорізький плацдарм. Полковник запасу ЗСУ розкрив реальну ситуацію щодо Запоріжжя:
“Ситуація на лінії фронту стабільна. Там йдуть позиційні бої. Вона найменш активна, але РФ намагається будувати там лінії оборони. Вони максимально намагаються зміцнитися від Василівки до Пологів на цій ділянці, щоб не допустити прориву. наших військ на Токмак та Мелітополь” – зауважив він
Багато експертів відкрито говорять про те, що Збройні сили України уповільнили контрнаступ на всіх напрямках фронту. Причина – погодні умови.
Полковник ЗСУ Роман Світан підтвердив, що там, де ґрунт уже підсох, розмитий свого часу дощами, там ЗСУ вже прискорилися. Військовий експерт назвав конкретний напрямок, де українські військові вже зараз йдуть у наступ.
Військовий експерт розповів про те, чому холоди не зможуть зупинити звільнення захоплених територій і чому загальмував наступ ЗСУ:
“Ті, хто зараз воює в районі фронту, вже переодягнуті або на даний момент перевдягаються в зимову форму. Проблем ніяких немає. Є питання, пов’язані поки що з мокрим грунтом у деяких місцях, тому ми бачимо деяке уповільнення нашого руху по деокупації в намічених районах”.
“Найближчим часом підсохне ґрунт і українські війська почнуть рух. А там, де він уже підсох (у районі Орєхова, Гуляйполя), вже почався рух у бік Мелітополя українських військ. Усі плани нашого командування будуть виконані залежно вже від погоди”, – Роман Світан розповів, у якому напрямку ЗСУ вже відновили темп наступу.
Крім того, напередодні стало відомо, що російські окупаційні війська почали зводити лінію оборони у місті Бердянську, що розташоване на березі Азовського моря в Запорізькій області. Бердянськ для російської армії має значення і сам по собі, і як важлива частина сухопутного коридору в окупований Крим. Про це сьогодні, 7 листопада, сказав військовий оглядач Денис Попович в ефірі телеканалу FREEДОМ. За його словами, для росіян Бердянськ — це передусім морський порт.
“Там уцілів порт, а Маріуполь практично зруйнований. І велике питання: наскільки порт придатний для використання за прямим призначенням, хоча були відомості про те, що росіяни намагалися його відновити. Тому Бердянськ важливий як вихід до Азовського моря насамперед”, — коментує Попович.
Він зазначив, що зведення у Бердянську лінії оборони повністю вкладається у загальну концепцію росіян щодо збереження так званого коридору до Криму. Ще велике значення, за словами Поповича, має для цього інше місто Запорізької області — Мелітополь.
“Він важливий як логістичний хаб. Там є вузол доріг, які ведуть з одного боку до Маріуполя, з іншого боку — до Запоріжжя, з третього боку — до Бердянська, до Херсонської області — до Нової Каховки, тобто в обхід по лівому берегу Дніпра… Росіяни мають його утримувати, якщо вони хочуть тримати сухопутний коридор у Крим”, — пояснив Попович.
Військовий оглядач наголошує, що збереження коридору до Криму — головне завдання Росії. Саме тому там із такою наполегливістю говорять зараз про переговори.
“Усі їхні мирні пропозиції, які вони намагаються з кожних прасок нам пред’явити та пред’явити нашим партнерам, якраз полягають у тому, щоб цей коридор зберегти. Тобто: “Ми зупиняємо воєнні дії, будь ласка, збережіть ці області, які ми встигли захопити”, — коментує зміст заяв Москви про переговори військовий оглядач.
Водночас, він зазначає, що ділянка фронту в Запорізькій області на сьогодні залишається найстабільнішою, і саме тут варто очікувати активізації.
“Там все досить стабільно, і стабільно протягом досить довгого часу. Тому ми можемо очікувати активізації, насамперед з нашого боку. Коли вона станеться і куди ми зможемо направити свої атакуючі зусилля, в якому напрямку, поки що передбачити дуже складно”, — зазначив Денис Попович.
Слід також додати, що якщо силам оборони України вдасться звільнити Херсон і зачистити від окупантів Росії правобережжя Херсонської області, з’являться три варіанти подальшого наступу. Йдеться про формування Дніпра і атаку на Запорізькому напрямку, перекидання військ на Донецький і Луганській ділянки фронту, або ж наступ на окупований Крим