12 липня лідер партії "Сила і честь", колишній голова Служби безпеки України і екс-начальник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Смешко звернувся до президента Володимира Зеленського з приводу розслідування фактів порушення Конституції попереднім керівництвом України.

"Питання дотримання Конституції попереднім вищим політичним керівництвом України – це не просто рядове питання, це питання національної оборони і безпеки держави. Він вартує скликання Ради нацбезпеки і оборони, розгляду на цьому засіданні всіх фактів порушення Конституції, законів України і, відповідно, реагування. Непокарані злочини породжують нові злочини. Це аксіома", – сказав він на прес-конференції в Києві.

 

Одним з таких фактів політик назвав створення екс-президентом України Петром Порошенко Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), яке Конституційний Суд України визнав невідповідним Основному закону країни.

Смешко зазначив, що без реагування на такі факти неможливо оздоровити правоохоронну систему.

За його словами, Нацкомісія в 2015 році прийняла постанову про затвердження роздрібної вартості газу для населення, яка протягом останніх років "забрала з кишені всіх українців в сукупності 200 млрд грн", а у кожної сім'ї – близько 20 тис. грн.