Володимир Зеленський заявив, що Україна зацікавлена ​​в тому, щоб спільно з Туреччиною виробляти безпілотники.

Про це глава держави повідомив в інтерв’ю турецькому інформагентству Demirören, воно опубліковано на сайті глави держави.

“… Цілком логічно для нас – України і Туреччини – об’єднувати зусилля. Наприклад, турецькі безпілотники зарекомендували себе з найкращого боку. Ми бачимо, що це дійсно гордість вашого ВПК. Це саме той вид озброєнь, який здатний кардинально змінити ситуацію на полі бою. І ми, безумовно, зацікавлені в спільному виробництві. Тут нема чого особливо пояснювати, все просто. Туреччина демонструє серйозні успіхи в цьому напрямку, і ми купуємо цю продукцію. Україна, в свою чергу, виробляє двигуни для безпілотників. Тому запуск спільного підприємства – природний крок “, – сказав президент.

За його словами, українській стороні приємний інтерес Туреччини до державного підприємства “Антонов”, а так само логічно, що і в області літакобудування держави спільно могли б дуже багато зробити.

“Більш того, скажу, що це далеко не всі сфери, в яких ми можемо і розраховуємо співпрацювати з Турецькою Республікою в контексті оборонної промисловості. Двигунобудування, розвиток систем ППО, спільне виробництво корабля класу “корвет”… Потенціал для співпраці величезний”, – додав Зеленський.

Нагадаємо, сьогодні 16 жовтня, Президент України Володимир Зеленський почав робочий візит до Турецької Республіки. Глава держави проведе зустріч з Президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом. Сторони обговорять широкий спектр питань взаємовідносин між Україною і Туреччиною. Також буде підписано низку двосторонніх документів.