Секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в інтерв’ю одному з українських ЗМІ прокоментував прогноз президента України Володимира Зеленського про звільнення Бахмута та ще двох міст.

«Щодо наших заяв щодо звільнення міст. Думаю, це пріоритетно. Президент Зеленський бачить те, що відбувається на полі бою через призму генералів, які йому доповідають, — це генерал Сирський, генерал Залужний. І, можливо, вони бачать якісь перспективи на цьому напрямку», — сказав Костенко.

Нардеп припустив, що одне з міст, звільнення якого прогнозує Зеленський, — це Токмак.

«Він дійсно є для нас дуже важливим. Тому що це залізничний вузол, через який зараз проходять поставки на південь — мається на увазі Запорізька область і херсонський напрямок. Перерізати [логістику], взяти [місто] під контроль — це буде велике досягнення в цій війні. Звичайно, ми собі ставили в плани Азовське море, зараз — Токмак. Я думаю, він це мав на увазі», — сказав він.

Костенко зауважив, що звільнення Токмака — досить складний план, реалізація якого «досить сильно зменшить вплив російської логістики на ці території» та може змінити хід бойових дій в тактичному та оперативно-тактичному сенсі.

Нардеп додав, що українські бійці, які перебувають на полі бою і з якими він спілкувався, «досить обережно ставляться до прогнозів, тому що вони бачать, чого ці прогнози коштують».

Також він зазначив, що на лінії фронту є більш небезпечні напрямки, ніж Бахмут, який, з його точки зору, «більш тактичний напрямок розвитку подій».