Представник Головного управління розвідки Міноборони, генерал-майор Вадим Скібіцький прокоментував ймовірність нового масштабного наступу російських окупантів.
За даними української розвідки, у країни-агресора Росії немає резервів для наступу на двох-трьох напрямках, підкреслив він у рамках дискусійної програми, організованої проектом Deciding your tomorrow.
Разом з тим він звернув увагу на те, що в Росії триває мобілізація і країні-агресору вдається відновити втрати, які окупанти зазнають щодня.
«Але того резерву недостатньо, щоб сформувати потужні стратегічні наступальні операції на два-три напрямки, про які говорить Путін і чим він лякає європейське співтовариство щодо відкриття другого фронту і наступу», — говорить представник військової розвідки.
Разом з тим він переконаний в тому, що на сьогоднішній день сухопутні і повітряно-десантні війська РФ не можуть проводити стратегічні наступальні операції.
«Штурмові і тактичні — так. І це ми бачимо, вони це продовжать, але стратегічні наступальні операції без потужних тактичних резервів їм зробити неможливо», — додав Скібіцький.
Військовий експерт Владислав Селезньов не вважає, що погодний фактор стане вирішальним для подальшого наступу.
«Я не думаю, що погодний фактор стане вирішальним і критичним, який визначатиме можливість або неможливість наступу російської армії. А ось наявність ресурсів, підготовленого, забезпеченого артилерійською та авіаційною підтримкою особового складу — саме ці фактори будуть визначальними під час проведення наступальної кампанії російської армії цієї зими», — зазначив експерт.
Він нагадав, що в окупантів достатньо ресурсів і чіткі завдання, визначені президентом РФ Володимиром Путіним.
«Так що зима буде важкою. І я впевнений, що навряд чи саме погодний фактор впливатиме на інтенсивність бойових дій. Противник буде діяти так: якщо він буде мати можливість використовувати бронетехніку, він буде її використовувати, якщо немає, значить, пішки буде відправляти ті ж штурмові підрозділи на смерть. Ми спостерігаємо за тим, що відбувається в районі Авдіївки. Як часто ми бачили використання там бронетехніки? Було лише кілька випадків. А в основному це піхотні «м’ясні» штурми. Але хіба тотального рівня втрати зупиняють противника? Ні, не зупиняють. Тому війна триватиме», — пояснив Селезньов.
Як влучно підкреслив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики України та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, умови миру багато в чому залежать від ситуації на полі бою. І вона на сьогодні позитивно складається для України.
“Величезний вплив на ситуацію, звичайно, має співвідношення сил. Але на сьогодні ми бачимо те, що все ж таки ситуація на фронті позитивно складається для України. Тому, що нам вдалося звільнити понад 50% території, яка була окупована Росією з моменту її повномасштабної агресії. Це вже значний успіх”, — сказав Мережко.
Він також нагадав, що українські військові досягли значних успіхів у Чорному морі.
“Ситуація в регіоні Чорного моря складається досить успішно — і з військового погляду, і з геополітичного. Ми це вже спостерігаємо”, — зазначив Мережко.
Але оскільки йдеться про війну на виснаження, то багато що залежить від здатності Української держави вистояти в цій боротьбі, вважає він.
“Для того, щоб це відбулося, необхідна постійна підтримка з боку наших союзників і партнерів. І ми бачимо дуже позитивні зміни в цьому плані”, — доповнив гість ефіру.
Він навів приклад — угоду про гарантії безпеки між Україною та Великою Британією. На думку нардепа, таких угод буде дедалі більше.
“Ми пам’ятаємо заяву прем’єр-міністра Великої Британії про те, що вона зробить усе, щоб допомогти Україні вистояти. Франція готується до того, аби укласти такий же документ із питань безпеки з Україною. Будуть і інші держави. Тобто ситуація політична, стратегічна і на полі бою складається на користь України. І це наближає мир, сприяє тому, щоб змусити, зрештою, Росію піти на поступки. У плані того, щоб відновити міжнародний правопорядок, вивести війська з території України і виплатити необхідні репарації, компенсації за заподіяну шкоду”, — резюмував Мережко.