Сьогодні, 10 березня, російська федерація заявила, що більше не збирається бути членом Ради Європи.
Як повідомляє російська інформаційна агенція ТАРС, таку заяву сьогодні зранку поширило МЗС росії.
У міністерстві закордонних справ агресора працівники звинуватили держави НАТО та ЄС в тому, що вони буцімто зловживають своєю більшістю і “продовжують лінію на руйнування Ради Європи й загального гуманітарно-правового простору у Європі”.
“Росія не буде брати участь у перетворенні натівцями і ЄС, які їх слухняно наслідують, найстарішої європейської організації на черговий майданчик розповідей про вищість Заходу і самолюбування. Нехай насолоджуються спілкуванням одне з одним без Росії”, – заявили в МЗС РФ.
Нагадаємо, що через розпочате росією широкомасштабне вторгнення в Україну Рада Європи зупинила членство РФ у двох органах – у Комітеті міністрів Ради Європи та у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Окрім того, члени Бюро Венеційської комісії, дорадчого органу Ради Європи з питань конституційного права, також ініціювали припинення права Росії на представництво у комісії.
Поки що росія юридично залишається членом Ради Європи та учасницею її відповідних конвенцій. А це не скасовує зобов’язань російської федерації, у тому числі дотримання положень європейської конвенції з прав людини. Це означає також зобов’язання РФ виконувати рішення ЄСПЛ.
Які наслідки виходу з Ради Європи для росії?
-
Рішення автоматично означає припинення її членства в усіх органах Ради Європи.
-
Росіяни не зможуть звертатися до Європейського суду з прав людини.
-
Вихід з Ради Європи також передбачає відмову від Європейської конвенції з прав людини.
Останнє росія порушила ще до своєї заяви про вихід, тож нічого дивного, лише закономірності. Ще 1 березня на знак протесту проти російської війни в Україні дипломати в Женеві покинули зал Ради ООН з прав людини перед виступом міністра закордонних справ Росії Сергєя Лаврова.
Надаємо, що ще в грудні минулого року Лавров не виключав можливих бойових дій на території країн ЄС.
Для страхування міністр закордонних справ рф жадав перемовин росії та США й сказав, що москва просить “гарантій безпеки”, щоб обмежити загрози “на європейському театрі, сподіваюся, не військових дій”.