Ранковий вибух на керченському мосту свідчить про початок деокупації тимчасово окупованих територій Херсонської області, зокрема, правого берега Дніпра. Окрім цього, це знаменує логістичні та економічні труднощі для окупаційної влади та блокування шляхів постачання важкої техніки та особового складу ворога. Про це у коментарі УНН розповів військовий експерт та політолог Дмитро Снєгірьов.
“Можемо вже говорити та констатувати, що російське угруповання, яке розташоване на Херсонщині, уже позбавлено можливості отримання боєкомплектів, паливно-мастильних матеріалів, і головне – це проведення ротації та вивезення поранених. Лише за добу кримським мостом в бік Херсона проходило до 60 вагонів з військовою технікою та озброєнням. Виведення з ладу, безумовно, створить можливі наслідки щодо подальшого успішного характеру просування українських військ у бік Херсона”, – вважає експерт.
Варто говорити про сталий характер роботи української сторони щодо демілітаризації окупованого півострова. Снєгірьов пояснив, що кримський міст є основною логістичною складовою окупаційної адміністрації, а не тільки військової компоненти.
Завдяки кримському мосту окупанти не тільки перекидають військове спорядження, особовий склад та важку бронетехніку. У першу чергу він забезпечує життєдіяльність окупованого півострова.
Не випадково після підриву окупаційна адміністрація заявила, що наразі в руки кримчан “буде продаватися не більше трьох кілограмів бакалеї, тобто крупи, і так далі”. Це перше свідчення того, що є певні економічні труднощі, і російська федерація змушена рахуватися з цим фактом.
Таким чином, виведення з ладу кримського мосту паралізує можливість для окупаційної армії підтримувати життєдіяльность російського контингенту у Херсонській області.
Щодо перспектив звільнення анексованого півострова у найближчий час експерт наголосив, що є декілька моментів, які ускладнюють деокупацію Криму. Але разом з тим, можна говорити про те, що вже створені підвалини для звільнення окупованих районів півострова.
“Не випадково англійська розвідка та інші західні спеціалісти називають конкретні дати – а саме католицьке різдво, як можливу дату деокупації, у першу чергу Херсонської області. Про анексований Крим наразі не йдеться, оскільки є декілька моментів, які ускладнюють деокупацію Криму. Але разом з тим, можна і говорити про те, що створені підвалини для звільнення окупованих районів Криму. Наразі у Херсонській області українські війська вийшли на низку ключових позицій. Це, власне, нависання над російськими угрупованнями в районі Берислава, і, відповідно, можливість прориву фронту в районі Снігурівки.
Берислав цікавий тим, що розташований у 10 км від Нової Каховки. Нова Каховка – це вода в Крим. Якщо вдастсься, власне, локалізувати російське угруповання в районі Нової Каховки і Берислава – то одна з цілей російської спецоперації, а саме, постачання води в Крим, буде локалізована.
“Відповідно, тоді постане питання не тільки військових важелів впливу щодо деокупації Криму, але й відповідно, економічне. Тобто, будуть створені умови, які дозволять говорити про успішний характер просування українських військ вглиб півострова”, – пояснив Снєгірьов.
Зокрема, успішний характер просування ЗСУ у Херсонській області, а саме вихід на позиції Берислава і Нової Каховки, зі слів експерта, дасть можливість тримати під вогневим контролем Кримський перешийок. І якщо ці завдання будуть виконані у найближчий час – листопад/грудень, то тоді можна буде говорити про звільнення Кримського півострова у найближчій історичній перспективі – у 2023 році, додає експерт.
Епічна “бавовна” на Кримському мосту, а також контрнаступ України, який перемістився на Херсонський напрямок, вразили західних експертів та аналітиків.
Політики, які сумнівалися в успішності українського наступу, почали активно збільшувати обсяги військової підтримки України, що і збільшить темпи звільнення анексованого півострова та інших територій.