За місяць до президентських виборів українцям підвищать пенсії. Вже сьогодні середній розмір пенсії зріс і перевищує 2,6 тисячі гривень. Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко пообіцяв, що пенсіі перерахують усім. З 1 березня 2019 року розмір пенсійних виплат зросте на 17-20 відсотків.

Це одна з головних позицій реформи, яка була введена, – каже Павло Розенко. – Щорічно 1 березня буде проводитися осучаснення пенсійних виплат. Вперше за останні 5-7 років ми прийшли до такого процесу, коли можемо гарантувати осучаснення пенсій всім категоріям громадян.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко також уточнив, що в результаті осучаснення пенсій їх розмір з 1 березня цього року виросте на 17-20%.

Розенко нагадав, що багато років в Україні взагалі не проводили перерахунок пенсій.

Останнє осучаснення відбулося в жовтні 2017 року, – сказав Розенко. – Але треба згадати, що до цього моменту сім років не було жодного перерахунку і осучаснення пенсій.

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко запевнив, що в бюджеті достатньо коштів для здійснення перерахунку пенсій.

Раніше в Мінфіні назвали основні причини скорочення і позбавлення українців пенсій:

  • якщо виплати оформлені за підробленими документами або документами, що містять помилки;
  • якщо пенсіонер залишив територію України (поїхав за кордон);
  • якщо пенсіонер проживає на непідконтрольній урядом території країни, або має статус внутрішньо переміщеної особи, але не може підтвердити з допомогою перевірки фактичного місця проживання на "вільній" території.