Переломні моменти у війні були вже неодноразово, але варто очікувати, що ситуація ще більше посилиться. Про це військовий експерт Ігор Романенко розповів в інтерв’ю
Кандидат військових наук упевнений, що загострення відбудеться навесні, можливо, протягом найближчого місяця, підтвердивши припущення доказами.
“Наразі їм сил не вистачає для розвитку успіху хоча б середнього оперативного рівня, не кажучи вже про стратегічний, на тактичному рівні, завдяки цим резервам, їм вдалося просунутися на кожному напрямку від кількох кілометрів до сотень метрів”.
Ігор Романенко озвучив своє припущення щодо термінів загострення на фронті:
“Коли буде підготовлено те, що у них залишається, на мій погляд, саме тоді почнеться велике загострення. Це може статися протягом місяця. Вони зараз використали з цими першими 300 тисячами вікно можливостей до того, як нам буде поставлена відповідна техніка із Заходу, тому розпочали бойові дії із січня”. “Тепер вони розуміють графіки постачання техніки і намагатимуться застосувати цей резерв до того, як приїде наша техніка і до того, як ми підготуємо свої резерви, тобто це може бути через місяць чи півтора”, – підсумував генерал-лейтенант запасу ЗСУ.
У той же час окупаційні війська продовжують атакувати Бахмут Донецької області. Але найближчим часом ворожим силам не вдасться добитися оточення або захоплення міста. ЗСУ контролюють ситуацію і якщо ухвалять рішення про вихід з міста, то проведуть організовану операцію і навряд чи потраплять в оточення. Про це заявили в Інституті вивчення війни.
У зведенні ISW йдеться про те, що загарбники 4 березня провели обмежену безуспішну атаку. Ситуація під контролем ЗСУ, проте обстановка ускладнюється – бойовики Вагнера готуються до нових штурмів.
“Українські офіційні особи повторили, що українські сили контролюють ситуацію в Бахмуті, але відзначили, що обставини стають все складніше, і що ПВК “Вагнер” залучила свої передові і підготовлені елементи до штурмових операцій в цьому районі”, – пишуть аналітики.
Як вважають фахівці, систематичні атаки окупантів не вказують на те, що їм найближчим часом вдасться або оточити, або захопити Бахмут.
Також вони вважають, що сили оборони України і надалі зможуть утримувати свої позиції в Бахмуті. І якщо вони вирішать піти на тактичний відступ, то зможуть це зробити контрольовано і не повинні потрапити в оточення ворога.
Крім того, в ISW додали, що ЗСУ будуть оцінювати ризики перед тим, як приймати рішення щодо подальшого утримання позицій або відступу.
Тим часом Збройні сили України продовжать стримувати російські окупаційні війська, і найближчим часом наступ РФ навряд чи припиниться. Таку думку в інтерв’ю висловив генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун.
Як зазначив Ягун, будь-який наступ потребує значної кількості ресурсів та підготовки, тож він не може бути завершений протягом місяця.
“Я би не вважав, що так званий наступ РФ має припинятися на початку березня. Тому що будь-який наступ передбачає певну кількість матеріально-технічного забезпечення, мотивації, людей, ресурсів”, – розповів генерал-майор запасу СБУ.
За його словами, хоча інтенсивність втрат знизилася порівняно з початком війни, російська сторона все ще зазнає великих втрат.
“Те, що вони мають на цей час вкидати до горнила наступу – це особовий склад. І за кількістю людей, які ліквідовуються з боку РФ, ми бачимо, що інтенсивність втрат то підвищується, то знижується, але завжди тримається на рівні 600 осіб. Це дуже багато. Ви памʼятаєте дні, коли було по тисячі осіб на день, тобто фактично одна БТГр на день згорає у горнилі цієї війни. Для дуже багатьох – це неймовірна цифра, бо ніхто не розуміє, для чого це потрібно. Ніхто не розуміє сенсу їхньої “СВО”, адже якщо ви розумієте, що не можете накопичити сил для просування на десятки кілометрів, то просування, як казали наші партнери, на 7-8 кілометрів на місяць на деяких ділянках – це маячня. Бо з такими темпами років за 50 вони, можливо, дійдуть до Києва”, – зазначив Ягун.