Активіст руху спротиву “Жовта стрічка”, у лавах якого понад 10 тисяч партизан, розповів, як активно бореться з російськими загарбниками на тимчасово окупованих територіях.
Активіст зауважив, що ідея букви “Ї” виникла тоді, коли з’явилося багато новин про псевдореферендум –наприкінці липня – напочатку серпня.
Тоді активісти зрозуміли, що жовта стрічка почала набридати людям. Потрібно було вигадати щось нове. Тоді один з активістів запропонував намалювати букву “Р” та спорудах, де проводили так званий “референдум”. Тоді почали обирати унікальні літери, аби впадали в око. Мовиться про “Ґ”, “Є”, “І”.
Згодом дійшло до букви “Ї”. Бо вона унікальна й зі старослов’янської означає єдність. Спершу її намалювали на будівлі школи у Херсоні, де жили окупанти. Згодом вона стала символом спротиву.
Найчастіше її зображали на будівлях, де жили окупанти.
У Мелітополі в нас був випадок, коли кадирівці виїжджали з будівлі, бо там була намальована і жовта стрічка, і буква Ї,– розповів він в інтерв’ю 24 Каналу.
Російські окупанти мають розуміти: у них немає жодних шансів на тимчасово окупованих територіях. Українські захисники та захисники звільнять кожен населений пункт та повернуть туди безпеку для усіх жителів.
Водночас про ситуацію на фронтах за тиждень розповів військовий експерт, колишній спікер Генерального штабу Збройних сил України, капітан І рангу Військово-морських сил Владислав Селезньов.
Найбільше складна ситуація продовжує залишатися в районі Бахмута. Росіяни підтягнули туди достатню кількість свіжих десантних військ у тому числі тих, які перебували на інших ділянках фронту у тому числі — з Південного фасу російсько-української лінії зіткнення.
Разом з тим ситуація в районі Авдіївки та Мар’їнки залишається напруженою та динамічною — росіяни підтягнули туди додаткові ресурси, вони використовують там своє чисельну перевагу і перевагу в кількості артилерійських систем.
“До речі, чутки про нестачу у росіян боєприпасів є лише чутками. Ворог переформатував питання постачання боєприпасів і зосереджує їх на трьох напрямках: Бахмут, Авдіївка, Мар’їнка. Решта ділянок фронту в плані насиченості артилерійським вогнем, скажімо так, мінімальна, відповідно, і темпи артилерійського вогню там кратно менші”, — сказав Селезньов Новини.LIVE
Як зазначає український офіцер, під Вугледаром інтенсивність бойових дій росіян наразі практично зійшла до нуля.
На Запорізькому напрямку російські окупанти продовжують зариватися в землю. При цьому риють окопи скрізь, де треба і не треба.
Очевидно, припустив Селезньов, росіяни розглядають різні варіанти, у тому числі прорив українських Сил оборони. І для того, щоб не дозволити в майбутньому розвивати успіх українській армії, ворогом створюються додаткові оборонні рубежі та укріплення.
У цьому контексті Селезньов не виключає, що такі дії ворога можуть створити достатньо серйозні проблеми для наших військ, які будуть задіяні в контрнаступі.
Водночас, крім розгалуженої павутини окопів, у Запорізькій області нікуди не зникли три основні опорні вузли оборони агресора — Токмак, Василівка та Мелітополь.
Між тим, поділився військовий аналітик, українська сторона отримує і накопичує відповідне обладнання для подолання природних і штучних інженерно-фортифікаційних перешкод, щоб процес наступу на ворога був максимально динамічним.
На Херсонському напрямку продовжуються активні ворожі обстріли населених пунктів і артилерійські дуелі, а також дії українських розвідників і ДРГ, які працюють по ворожих тилах.
Варто зазначити, констатував Селезньов, що на цьому напрямку з’явилася певна зона, де російські війська практично вихолощені та вимушено відведені від лінії зіткнення на глибину до 30 кілометрів по Лівому берегу Дніпра. Через це ворог змушений маневрувати, переносити свої підрозділи з місця на місце, оскільки вони постійно перебувають в зоні впливу нашого вогню.
На півночі Криму ворог також створює розгалужену мережу укріплень, що вказує на його підготовку до різного розвитку воєнної ситуації.
“Але перекопування берегової смуги на окремих ділянках морського узбережжя є повною дурістю. Адже у ЗСУ наразі немає жодних технічних можливостей для того, щоб зайти й атакувати ворога з боку моря”, — з прикрістю резюмував Селезньов.