14 років тому, 22 жовтня 2004, Сполучені Штати Америки відмовились видати візу почесному президентові Федерації футболу України та віце-президентові УЄФА Григорію Суркісу. Він став першим з українців, кому США не дозволили заїхати в країну як учаснику корупційної схеми.
Тоді його визнали персоною нон-ґрата. Так хотіли посилити тиск на українську владу і змусити її провести чесні вибори президента. Суркіс був підозрюваним у корупції в енергетиці. Мав бізнес-зв'язки із лідером організації "Український вибір" та кумом президента Росії Володимира Путіна Віктором Медведчуком.
Григорій Суркіс двічі був народним депутатом. Членом "Соціально-демократичної партії (об'єднаної)". На час запровадження американських санкцій був заступником голови партії та президентом ФФУ.
За місяць після цього заборонили в'їзд до США екс-нардепу Володимиру Щербаню за фальсифікацію першого туру виборів президента, олігархам Віктору Медведчуку, Віктору Пінчуку, екс-генпрокурору Геннадію Васильєву і колишньому міністру внутрішніх справ Миколі Білоконю.
Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
"І з цими санкціями Віктор Медведчук прекрасно себе почуває, тому що вважає ці дії Сполучених Штатів високою оцінкою його діяльності у боротьбі з внутрішнім керуванням, яке США ввели в Україні", – заявляли у прес-службі "Українського вибору".
За даними журналістів, 2015-го Медведчук та Суркіс зустрічались з Путіним. Тоді вони могли домовлятись, щоб у Росії не забрали Чемпіонат світу з футболу.
Одразу після російської окупації Криму США наклали санкції на екс-президента Віктора Януковича та Віктора Медведчука.