Традиційно із настанням осені внутрішні політичні процеси активізуються. Це стосується і діяльності законодавчої гілки влади, і роботи уряду та президента України. Восени зростають темпи ділової активності, учні та студенти повертаються на навчання, стартує новий опалювальний сезон, пише політолог Олесандр Радчук.

І для влади, і для опозиції, так само як для парламентських, так і позапарламентських політичних сил чергова осінь – шанс не лише нагадати про себе, але й наростити політичні м’язи.

Питання тарифів

Восени на новий рівень може вийти питання підвищення тарифів на комунальні послуги для населення. Кабмін усілякими способами за рахунок державних компенсацій зміг «загасити» підвищення тарифів, яке мало відбутися ще у січні поточного року.

“Проте, швидше за все, нових підвищень не уникнути. Нові ринкові механізми передбачають інші методи формування тарифів, хоча рівень монополізації в енергетичній галузі – досі найвищій серед усіх інших. Чи вдасться у новому опалювальному сезоні бодай якось «пом’якшити» ситуацію компенсаторними механізмами – питання відкрите”, – пише Радчук.

Очевидно, що скористатися чутливою для народу темою спробує так звана борчиня за справедливість Юлія Тимошенко. Лідерка партії “Батьківщина” спить і бачить, як повернутися до влади. І вона не соромиться для цього маніпулювати народом. Однак поки вона з одного боку розповідає про владу, яка підвищує тарифи, хоча насправді ні, з іншого боку продовжує поповнювати свої статки.

Нещодавно, лідерка партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко в серпні потрапила в гучний скандал. Її ставленика на чолі державної компанії викрили в корупції.

Як пише журналіст Сергій Лещенко, сама Тимошенко упродовж двох тижнів жодним словом не прокоментувала затримання її соратника на корупції. Водночас схоже, влада поцілила у самісіньке серце клану Тимошенко. Адже Андрій Власенко був лише номінальним керівником, який підписував документи.

“Неформальним “смотрящим” за Державною продовольчо-зерновою корпорацією злі язики називали зятя Юлії Тимошенко Артура Чечоткіна. Сама Тимошенко до цього критикувала офіційні наглядові ради, звинувачуючи їх у збитках державних компаній. Тоді як в продовольчо-зерновій корпорації неформально роль наглядової ради виконував зять Тимошенко, що не вберегло компанію від корупції”, – заявляє Лещенко.

За ствердженням журналіста, зять Тимошенко Артур Чечоткін донедавна був власником “Укрбудінвестбанку” – дуже дрібної фінансової установи, завдяки якій вдалося підсвітити зв’язки Тимошенко з Віктором Медведчуком.

“Так, саме цій фінансовій установі Медведчук довірив свої гроші – на території України аж до запровадження санкцій він зберігав гроші тільки в сімейному банку Тимошенко. Крім того, вклали гроші в цей банк також дружина Медведчука Оксана Марченко та його “права рука” Тарас Козак. У цьому ж банку зберігала свої гроші Тимошенко”, – пише Лещенко.

Як бачимо, пані Тимошенко хотіла б і рибку з’їсти, і кісточкою не подавитися. Але цей цирк з вдаванням народної захисниці всім давно набрид. Люди побачили її справжнє обличчя. Тож як би Тимошенко не намагалась розкрутити тему тарифів чи ринку землі, чи якусь іншу – їй не вірять. Можна сказати, що її час у політиці закінчився.