Після 2 жовтня громадяни Грузії обирали 64 мерів: п’ять мерів самоврядних міст і 59 мерів районів, а також 1 388 депутатів 64 місцевих дорадчих органів.
Але судячи з реакції громадськості муніципальні вибори є дуже неоднозначними.
А своєю чергою данні екзит-полів лише підкріплюють сумніви в їх легітимності.
Щобільше, масла у вогонь додає повернення в Грузію та моментальний арешт після 8 років відсутності третього президента Михайла Саакашвілі.
На думку Олександра Курбана, експерта Центру протидії інформаційним агресіям “AM & PM” події, що розгортаються сьогодні в Грузії дуже нагадують за напруженістю часи “революції троянд” 2003 року.
“Ставки настільки високі, що навіть колишній, а нині опальний президент Грузії, Михайло Саакашвілі, в терміновому порядку повернувся на батьківщину. Не дивлячись на те, що його там чекала тюремна камера і 8-річний термін покарання за кримінальним статтям за корупцію і зловживання владою “
На думку експерта:
“Настільки важливе значення цих виборів полягає в тому, що від їх результатів залежить подальший розвиток політичної кризи в країні. Це криза тягнеться з останніх парламентських виборів, які привели до серйозних протистоянь і суттєвого просідання іміджу і рейтингу правлячої партії “Грузинська мрія”. Тоді, в жовтні 2020 року, опозиційні партії, що пройшли до парламенту, звинуватили владу у фальсифікації результатів виборів. Вони оголосили бойкот роботи парламенту і перенесли політичні дискусії на вулиці великих міст Грузії. Тоді ж, в ході масштабних протестів і протистоянь з поліцією був затриманий лідер партії “Єдиний національний рух”, Ніка Мелія “