Сьогодні глава держави прибув до Польщі, де він проведе ряд зустрічей з лідерами іноземних держав.

Президент Володимир Зеленський і його польський колега Анджей Дуда під час зустрічі у Варшаві обговорили питання ексгумації поляків ісанкційної політику проти Росії.

Так, Зеленський підтримав ініціативу про вільне дослідження місць поховання етнічних поляків на Волині. Про це заявив Дуда на спільному брифінгу, передає «Еспресо.TV».

«Щоб кожна людина, яка була убита або загинула, була вшанована – отримала своє ім’я на могилі, пам’ятник. Для реалізації цього необхідне проведення ексгумаційних робіт. Я попросив пана президента, щоб цей мораторій, введений минулою владою, був скасований. Пан президенте сказав мені, що зараз новий уряд на етапі формування, він обіцяв, що це питання буде реалізовано», – сказав президент Польщі.

Варто зазначити, що раніше Україна вимагала дотримання в питанні ексгумаційних робіт принципу паритетності – щоб українські фахівці могли точно також безперешкодно вивчати могили 40-50 років, де поховані українці, які загинули під час Другої світової війни.

Також на зустрічі президентів було піднято питання про санкції проти Росії через її агресію в Україні.

«Сьогодні територія України окупована – Крим, а також Луганська та Донецька області – ці території мають повернутися до України. Наша позиція в цьому контексті щодо Росії однозначна: ми вважаємо, що політика санкцій повинна бути продовжена, оскільки це самий мирний спосіб змусити державу дотримуватися міжнародне право», – наводить «Інтерфакс-Україна» слова Дуди.