Прийнявши рішення про підвищення ціни на газ, Порошенко поставив жирну крапку на своїй політичній кар'єрі, він не має жодних шансів переобратися на президентських виборах.

Про це в ході прес-конференції в інформаційному агентстві «ГолосUA» розповів політичний аналітик Дмитро Корнійчук.

«Все, що відбувається в політиці, пов'язане з економікою. Рішення про підвищення ціни на газ на 23,5% прийняв Порошенко, а Гройсман – всього лише маріонетка. Так ось, прийнявши це рішення, Порошенко поставив жирну крапку в своїй політичній кар'єрі, він не має жодних шансів переобратися на президентських виборах. Всі громадяни це повинні чудово розуміти. Мало того, всі повинні розуміти, що 23,5% – це не єдине підвищення, яке планується в рамках міжнародних домовленостей з МВФ. Просто про це не афішується. Це підвищення на цей опалювальний сезон, щоб отримати першу частину траншу за новою кредитною програмою на 3,9 мільярда доларів », – пояснив Д.Корнейчук.

За його словами, на суму близько 2 мільярдів розраховує ця влада перед закінченням своєї каденції. Це ті гроші, які можна буде забрати до президентських виборів.

Популярне: Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

«А найсильніше підвищення, близько 40%, за домовленістю, планується після опалювального сезону і президентських виборів. Але проводити це підвищення за задумом повинна буде нова влада, бо цієї влади на той час не буде », – уточнив експерт.

Д. Корнійчук звернув увагу, що, підвищивши ціну на газ, Порошенко розпрощався з залишками свого рейтингу, і він собі в цей віддає звіт.

«Не дивлячись на те, що українці досить аморфні, і проковтнули підвищення ціни на газ в 10 разів з 2014 року, тема тарифів стане ключовою в президентській кампанії. І та міфічна повістка, яку намагався нав'язати українцям Президент – про віру, армію і мову, – повністю знівельована підвищенням ціни на газ. Тому що для українців матеріальна складова є ближче. Особливо це стане зрозуміло, коли люди отримають перші платіжки з урахуванням нової ціни на газ. Опалювальний сезон закінчиться до першого туру президентських виборів, і українці чітко розумітимуть, за кого не треба голосувати », – підкреслив Д.Корнейчук.

Експерт додав, що смішно і неприродно виглядає, коли людина, яка була міністром економіки в Кабміні Азарова, виступала за тісну співпрацю з РФ, починає розповідати про те, що ми повинні і далі йти в Європу.

«З іншого боку, ця людина тривалий час була прихожанином МП, і раптом став великим лобістом автокефальної Української церкви. Я думаю, люди один раз могли повірити Порошенку, що сталося в 2014 році, коли на тлі подій на Донбасі всі олігархи консолідовано поставили на нього. Оскільки хрест на Порошенко можна поставити, то виграє вибори хтось інший з кандидатів. На даному етапі за рейтингами виграє Тимошенко. Ще за крісло поборються Бойко і Гриценко », – резюмував Д.Корнейчук.