Президент України Петро Порошенко висунув Росії вимогу терміново звільнити всіх українських моряків, захоплених у полон в Азовському морі.

Категоричну заяву у бік країни-агресора глава держави зробив під час засідання військового кабінету у ніч на 26 листопада.

"Звертаюся до керівництва Російської Федерації з вимогою негайно звільнити українських військовослужбовців, яких із порушенням міжнародного права грубо затримали і доля яких невідома. Україна вимагає терміново їх передати українській стороні з кораблем", — сказав Порошенко.

Крім того, він наголосив, що Росія зобов'язана терміново деескалувати ситуацію не тільки в Азовському морі, а й на інших напрямках. "Просив би, щоб реакція на це була досить швидкою", — резюмував президент.

Також, за за словами президента, необхідно в найкоротший термін забезпечити всі необхідні заходи для того, щоб зупинити ворога і захистити нашу державу.

Він заявив, що запровадження воєнного стану не означає негайної мобілізації, але резерву першої черги слід бути напоготові.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Україна буде проводити (заходи) виключно щодо оборони своєї території, захисту та безпеки своїх громадян», – додав президент. 

За словами Порошенка, введення воєнного стану не означатиме зміну положення на лінії зіткнення в окремих районах Донецької та Луганської областей та на інших ділянках. «Ми маємо бути напоготові для того, щоб не допустити сценарію, якого РФ практикувала в інших державах», – додав президент. 

«Вже зараз ми отримали сотні дзвінків від учасників АТО, від наших воїнів, які зараз знаходяться в резерві щодо того, що вони вже зараз пакують рюкзаки і готові зараз виступати на оборону держави. Рішення (про введення воєнного стану) не передбачає негайної мобілізації, але буде проведена відповідна робота з резервом першої черги. Я звертаюся до вас, шановні ветерани, будьте напоготові», – підкреслив глава держави. 

«Ми маємо в найкоротший термін забезпечити всі необхідні заходи для того, щоб зупинити ворога і захистити нашу державу», – резюмував Порошенко.

Нагадаємо, внаслідок агресивних дій росіян у Чорному морі неподалік Керченської протоки 6 українських військовослужбовців дістали поранення.