Серед деяких експертів ходить думка, що очільник Кремля Володимир Путін погодиться на негайне припинення вогню, якщо Україна не вестиме бойові дії та віддасть окуповані території. Проте, очевидно, що цього не станеться. До того ж, навіть президент Володимир Зеленський вважає, що Україна не може дозволити собі прояв слабкості й не може прийняти замороження конфлікту з Росією. Адже такий крок означав би, що у майбутньому наслідки цього конфлікту доведеться вирішувати наступним поколінням, та це згубно відобразиться на подальшій долі України.
Про це повідомляє Welt з посиланням на Міноборони Естонії.
Служба зовнішньої розвідки Естонії розробила сценарій російської стратегії в Україні. З погляду Росії, навіть заморожений конфлікт був би щонайбільше проміжним рішенням, адже тоді окупанти змогли б відновити свої сили та почати наступ на Україну з новими силами. Також експерти прогнозують зростання ядерних загроз.
Видання зазначило, що з початку повномасштабного вторгнення війська РФ витратили від 12 до 17 млн боєприпасів.
Також повідомляють, що станом на березень в Україні воює 450 тисяч російських військових. Минулого року, за інформацією видання, РФ завербувала по контракту близько 300 тисяч найманців.
До того ж, відомо, що близько 300 тисяч військових втратила РФ у загарбницькій війні проти України.
Про це йдеться у доповіді розвідувальної спільноти США.
Фахівці вказали термін casualties, що використовується на позначення і безповоротних, і санітарних, різної бронетехніки та тисяч танків. Розвідка констатує, що очільник Кремля Володимир Путін не зміг втілити свій початковий задум і окупувати усю територію України. Армія РФ наразі зіткнулася з нестачею особового складу. Війська РФ виснажені, у них низький моральний дух. Розвідка прогнозує, що ці проблеми тільки посилюватимуться.
До того ж, щоб поповнити втрати на фронті, російська армія щодня залучає до своїх лав не менше 1 тис. мобілізованих, серед яких багато іноземців. Але попри це, для досягнення стратегічних цілей ресурсів у Кремля не вистачає. Після виборів президента РФ мобілізація в країні-агресорі може посилитися.
Про це заявив військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов.
“Тут і зараз російська армія щодоби отримує до своїх лав до 1 000 громадян Російської Федерації, а також громадян інших країн світу, в яких працюють російські емісари, і вербують їх на російсько-українську війну. Надходять повідомлення, що на території Бєлгородської області зустрічаються люди у формі збройних сил РФ, але афроамериканської зовнішності. Вочевидь, це точно не місцеві жителі південних регіонів РФ, а йдеться саме про громадян Африканського континенту та країн Близького Сходу. Саме вони зараз дедалі частіше й частіше залучатимуться до ведення бойових дій”, — каже він.
Щодо масштабних мобілізаційних заходів, то, за словами Селезньова, вони дуже актуальні для російської армії. Росіянам потрібно реалізувати ключову місію, з якої починалася так звана “спеціальна військова операція”. Йдеться про повну окупацію території Донецької та Луганської областей. Де-факто зараз задіяні в межах так званої “СВО” 460 тис. російських військовослужбовців. А цієї кількості недостатньо.
“Необхідна як мінімум кратно більша кількість військовослужбовців. А для цього необхідно проводити наступну хвилю мобілізаційних процесів. Згадаймо одну із заяв, таємно записану під час наради в Криму, коли місцевий гауляйтер Сергій Аксьонов говорив, звертаючись до учасників цього заходу, що починаючи з середини березня в Криму очікуються масштабні мобілізаційні заходи, і до лав російської армії уже призиватимуться не тільки маргінали або просто охочі добровольці піти на фронт, а забиратимуть усіх підряд. Тому я не виключаю варіант, що після проведення чергових “виборів” президента Путіна мобілізаційні заходи, зокрема примусового характеру, на території всієї РФ серйозно активізуються”, — резюмував військовий оглядач.