Російська армія намагається наступати у Донецькій області. Вже понад пів року окупанти не полишають спроб відсунути ЗСУ та захопити місто Бахмут.
Про це 24 Каналу розповів Олександр Коваленко– військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”.
За його словами, ситуація у Бахмуті зараз дуже складна. Там тривають важкі бої. Однак, на думку Коваленка, зараз відсутні передумови для того, щоб Збройні Сили України відійшли з міста.
“Бахмут ще повністю не виконав свою роль”, – зауважив військовий оглядач.
Якщо ж гіпотетично припустити, що українські захисники відступлять з Бахмута, то російським окупантам не буде чим особливо хизуватися.
“Так, росіянам вдасться захопити місто. Але якою ціною? Скільки ресурсу ворог витратив саме на Бахмут?” – зазначив Коваленко.
За ті понад пів року, поки тривають бої за Бахмут, ворог концентрував на цьому напрямку величезну кількість сил, і продовжує це робити. Натомість ЗСУ за цей час звільнили понад 14,5 тисяч квадратних кілометрів територій.
За словами військового оглядача, гіпотетичний здобуток російських окупантів на Бахмутському плацдармі та успіхи ЗСУ навіть складно порівнювати.
Ба більше, навіть якщо припустити, що російська армія все-таки зайде у Бахмут, то просуватися далі все одно не зможе. Адже за містом починаються українські лінії оборони, які готувалися ще з 2014 року.
Росіяни застрягли біля Бахмута, а за містом – ще більші лінії оборони. Фактично вся Донецька область для росіян – це велика пастка, а Бахмут на сьогодні – це її корона,
– наголосив Коваленко.
Він додав, що окупанти потрапили до цієї пастки й ніяк не можуть вибратися. Становище окупантів настільки безвихідне, що їм навіть складно оголосити черговий “жест доброї волі”.
Адже виникне питання: а навіщо ви тоді поклали під містом десятки тисяч своїх військових та вагнерівців? Це може спричинити внутрішній конфлікт у російському суспільстві,
– розповів військовий оглядач.
За його словами, росіяни обурюватимуться набагато більше, ніж тоді, коли окупаційна армія тікала з Харківщини або правобережжя Херсонщини.
Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” додав, що у міста ще є певна місія.
Подальше відволікання російського ресурсу на Бахмут дозволить нам у перспективі здійснювати контрнаступальні дії на інших напрямках,
– наголосив Коваленко.
Однак про те, що і де планують українські військові, говорити поки не варто. Як зазначив військовий оглядач, не треба розповідати ворогу, що і де ми можемо зробити.
Водночас військовий експерт Роман Світан зазначив, що у районі Бахмута наші війська зловили противника у капкан, на який він виходить, як на рубіж знищення.
“Ми утримуємо не Бахмут, ми утримуємо певний рубіж оборони, який проходить по лівому берегу річки Бахмутки. Бахмут зараз у зруйнованому стані використовується як оборонний рубіж. При чому там доволі стійкий рубіж, який прикритий нашою артилерією, і утримує потужний наступ російського війська від реального редуту, що розташований у самому місті. Утримуємо позиції доволі непогано. На цей момент проблем для нашого Бахмутського гарнізону нема ніяких: захід росіян з півночі та півдня зупинений, на деяких позиціях противник відкинутий, працюють декілька ланцюгів нашого забезпечення. На заході за Бахмутом є ще один рубіж оборони, якщо буде дуже велика проблема, то ми просто відійдемо, як це було у районі Соледара. Відповідно, проблем у стратегічному плані абсолютно ніяких нема”, – пояснив військовий експерт.