В інтерв'ю Володимиру Федоріну кандидат у президенти Анатолій Гриценко заявив, що без справедливого суду в Україні не буде можливості реалізувати жодну реформу.

Про це повідомляє прес-служба політика.

"Якщо не буде суду, не буде жодної реформи, не буде країни", – підкреслив кандидат у президенти.

Він наголосив, що у судовій реформі зроблено чимало з точки зору стимулів, включаючи високі зарплати та процедури відбору суддів. У той же час відсутнє справедливе покарання, якщо суддя вийшов за межі закону.

"В судовій системі немає покарань. Цю частину треба додати для судді, який на основі телефонного права, на основі хабаря, ухвалив неправосудне рішення. Покарання – це пожиттєва тюрма без права амністії та з конфіскацією майна родини. В поєднанні зі стимулами це дасть можливість нормально працювати", – вважає Гриценко.

Окрім цього, за словами політика, є багато нюансів, які затягують слідство та ухвалення рішень. На думку Гриценка, у цьому випадку треба ухвалити швидкі процедурні рішення. "Є прецедентне право, де багато речей не треба буде розглядати, бо щодо них є рішення Вищого суду. Я знаю базові принципи, які дадуть можливість суду бути судом. Якщо це працює в Литві, Грузії, Чехії, то працюватиме і в нас", – вважає Гриценко.