Володимир Зеленський розширить список посад топ-чиновників, які підлягають люстрації

Як повідомляють ЗМІ про це розповів представник президента в парламенті Руслан Стефанчук. Він повідомив, що президент найближчим часом внесе на розгляд Верховної Ради законопроект про розширення суб’єктів, які підлягають люстрації.

«На цьому тижні президент України вже вніс до Верховної Ради ще один законопроект про запуск Вищого антикорупційного суду щодо визначення підсудності справ, щоб не потрапив в нього весь непотріб, а зосередитися в пріоритетах на тих справах, які дійсно важливі для України», – розповів Стефанчук .

Він також додав, що в даний момент президент допрацьовує і ще одну ініціативу.

«Ще одна ініціатива президента, яку ми допрацьовуємо зараз, про те, що багато хто говорить, що президент там якось опирається люстрації. Ми будемо вносити законопроект про розширення суб’єктів, які підлягають люстрації. Включаючи президента, народних депутатів і всіх вищих топових чинів, які існують в Україні», – розповів Стефанчук.

Він також нагадав про те, що Зеленський вже подав в Раду невідкладний законопроект про відповідальність нардепів за так зване кнопкодавство.

«Давайте почнемо разом наводити цей порядок», – закликав представник Зеленського.

Окрім того, раніше у Стефанчука запитали,   як буде забезпечуватися дисципліна під час голосування у партії "Слуга народу" .

Як і в будь-якій справі, тут мають бути батіг і пряник. Ми починаємо з пряника. І це не фінансові якісь речі тощо. Зараз я підключаю кращих фахівців із законопроектування, і у нас буде близько місяця тренінгу для всіх наших потенційних майбутніх депутатів про те, що таке законопроектування, які його стадії, які найбільш типові помилки, як проходить закон через Верховну Раду і які є нюанси на цьому шляху, які сфери компетенції парламенту.

Я розумію, що всі люди є фаховими в різних сферах, але законопроектування – це така кропітка справа, що можна бути, наприклад, сто п'ятдесят разів гарним медиком, але якщо ти не знаєш основ законопроектування, то тобі буде надзвичайно складно у Верховній Раді. Тому що це бюрократія, помножена на порядок. На превеликий жаль, зараз все це перекреслюється, і ми бачимо, що 90% законопроектів приймаються з негативним висновком Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради, чого не повинно бути.

Мені здається, що ми повинні почати із загального навчання народних депутатів. Немає нічого трагічного в тому, що хтось не вміє писати законопроекти. Цьому всьому можна навчитися. Питання в тому, що якщо ти вмієш, але закладаєш туди якісь інші речі, які дають підстави зловживати цим правом, – це інша справа.