Збройні сили України мають перспективу успішних наступальних операцій у напрямку Сватового та Кремінної, а незабаром Лисичанська та Сєвєродонецька Луганської області. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив колишній голова Служби зовнішньої розвідки України генерал армії України Микола Маломуж.
“Перспектива наступальних операцій справді є, але поки що тактичного рівня на напрямі Сватова, і особливо Кремінна. Тактичний рівень може поступово перерости стратегічний, сьогодні командування планує більш глобальну наступальну операцію”, — сказав він.
Генерал зазначив, що ЗСУ мають успіхи на напрямі Сватово-Кремінна, і найближчими днями вони можуть активізувати удари з флангів і з фронтів.
“Це забезпечить просування на цьому напрямі, а в перспективі, можливо, і у напрямку до Лисичанська-Сєвєродонецька. Можливі удари з цих позицій і по Донецьку, щоби покращити наше становище в обороні Бахмута. Це перспектива не лише для активних бойових дій зі стримування противника на Донецькому напрямку, можливо, це буде контрнаступ. Для супротивника можуть бути несподівані ситуації. І тут, і в інших секторах втрати будуть набагато більшими, ніж зараз”, — резюмував Микола Маломуж.
Військовий експерт Андрій Харук також підтвердив, що дійсно надходить інформація про активізацію наступальних дій ЗСУ на цьому напрямку, але конкретики поки немає.
За його словами, все йде до того, що, можливо, на лінії Сватове – Кремінна буде активізація бойових дій через погодні умови.
Експерт зазначив, що в районі Сватового є певні обнадійливі сигнали про можливе звільнення двох населених пунктів. “Цей район важливий, тому росіяни будуть його намагатися втримати, тому ЗСУ буде складно пробитися на лінію Сватове – Кремінна”, – заявив Харук 24 каналу.
Не варто забувати те, що не лише окупанти визволили свої резерви з правобережжя Херсонщини, але очевидно, що і наші війська не залишилися на місці, для контролю Дніпра.
Більш серйозні частини Україна теж могла перекинути на пріоритетніші напрямки. “Зрозуміло, що про це не оголошується, це правильно, але такі висновки логічні”, – додав експерт.
Таким чином можна сподіватися найближчими днями позитивного для нас розвитку подій на цьому ключовому напрямку Луганщини (лінії Сватове – Кремінна – ред),
– підсумував Харук.
До того ж, За словами військового експерта та оглядача аналітичної групи “Інформаційний спротив” Олександра Коваленка, протягом найближчих 3-4 місяців окупаційна армія РФ в Україні залишиться геть без артилерії. За словами експерта, сьогодні російські війська на всій лінії фронту в Україні роблять у середньому 20 тисяч пострілів на добу. При цьому на початковому етапі повномасштабного вторгнення в Україну даний показник міг становити 70 і навіть 80 тисяч пострілів. Коваленко зазначив, що виробничі потужності Росії дозволяють випускати від 1 до 1,5 мільйона артилерійських пострілів тих чи інших калібрів на рік. З цього можна зробити висновок, що, розраховуючи на своє внутрішнє виробництво, Росія здатна забезпечити лише від 2,5 до 4 тисяч пострілів на добу.
Експерт висловив впевненість, що виснаження запасів боєприпасів доведе російські війська до тактичного голоду. Артилерія російських військ значно гірша за ту, що зараз використовує Україна. Менше дальність, набагато нижче точність, вироблений ресурс стволів і не тільки. Вся ця купа недоліків компенсувалася великою кількістю снарядів і тактикою вогневого валу. Тобі не потрібна точність, коли кількість БК дозволяє тобі просто стирати з лиця землі міста, села, лісові масиви. Але, коли твій БК тобі цього не дозволяє робити, ти не можеш ні наступати, ні оборонятися, а артилерія перетворюється на тягар, — пояснив Коваленко. Він акцентував, що саме на цьому етапі перетворення російської артилерії на тягар зараз перебувають війська РФ.