Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Азовське море з точки зору можливого вторгнення Російської Федерації – це важке для України місце, про це він повідомив у The Washington Post.

“Азов -” дуже важким місцем для нас”, – так він висловився з приводу інформації Washington Post про те, що Росія може почати вторгнення в Україну не з суші – східного кордону, а саме з Азовського моря.

За словами Данілова, будь-якій спробі вторгнення через море Україна буде протидіяти за допомогою крилатих ракет наземного базування Нептун.

Очікується, що перший дивізіон цього ракетного комплексу найближчим часом стане на бойове чергування. Він нагадав, що Україна втратила 70% свого військово-морського флоту в 2014 році, коли Росія захопила Севастополь, чорноморський порт на Кримському півострові.

Також секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов вважає, що серйозного ризику широкомасштабного вторгнення Росії наразі немає, але визнає, що незмінною метою Володимира Путіна є знищення України.

За оцінками офіційного Києва, з жовтня кількість російських військ на кордоні України зросла з 93 до 104 тисяч. За словами секретаря РНБО, це не є великим збільшенням.

Данілов визнав, що українська влада не хоче “лякати людей” розмовами про війну, оскільки це дестабілізує ситуацію всередині країни, що може зіграти на руку Путіну. Водночас він наголосив, що Путін хоче знищити Україну.

Як зазначив Данілов, на даний момент у прагненні дестабілізувати Україну зсередини Кремль вдається до кібератак і поглиблення енергетичної кризи. Саме дестабілізація є головною ціллю Путіна, вважає Данілов. І лише тоді, коли цього зробити не вдасться, президент РФ може прийняти рішення про наступ.