Слідчий комітет Росії розпочав справу про екстремізм проти української ведучої Наталі Мосейчук.

В ефірі ТСН вона розповіла про телефоні дзвінки і СМС з погрозами, як їй так і рідним.

«Тисячі СМС, тисячі погроз і ображає те, що ці люди пишуть, що я – «нацистка сволота». Із ФСБ телефонували і моїм батькам, телефонували моїй мамі і запитували, чи ви знаєте, що розповідає ваша донька? А що я розповідаю? Я закликаю наступати на Росії, закликаю вбивати мирних росіян? Так як ви це робите з нашими громадянами. Коли ви бомбите наші лікарні, пологові будинки… Я щось подібне кажу?», – каже Мосейчук.

Окрім того вона зазначила, що її батьки, яких зараз тероризують також погрозами, вони обоє народилися у часи Другої світової війни у погребах. І зараз літні батьки ведучої знову в підвалах ховаються від обстрілів Росії.

«Щодо того, чи «нацисти» мої рідні, батьки, я… Моя мама вчителька, яка вчила російській мові, читанню, математиці ваших дітей. Напевне тим, кого вона вчила зараз по 50 років, бо вона викладала в Угорщині, батько тоді служив. Мама викладала у дітей льотчиків, вертолітників. І ви певно пішли по стопам своїх батьків і зараз певно командири. Знайте, що в Україні ви бомбите свою першу вчительку, яка сидить в погребі, яка вчила вас доброму, розумному і вічному. Вчительку, яка має грамоти від Щербицького, від Черненка, від Горбачова, від Брежнєва. За те, що вона навчала вас доброму, розумному та вічному. І вона точно не нацист. І вона точно не фашист.», – заявляє ведуча.

Вона додала, що вона, як і більшість її сім’ї – російськомовні українці, але вони не віддають жодного шматка України.

Мій батько – Кавелер трьох орденів Червоного прапора. Він – бойовий офіцер, він – кадровий офіцер. Він ніколи не пив, він ніколи не фарбував трави для того, щоб вислужитися. Це приголомшлива людина, дуже чесна людина, і вона не є нацистом. Він – українець. Російськомовний українець. Я вам більше скажу: і я російськомовна українка. Я на третьому курсі вивчила українську мову.

Тому тут нацистів ви не знайдете. Тут живуть добрі працьовиті люди.

Послухайте перехоплення ваших солдатів, молодих людей, які зайшли до нас у хати: “Мамо, як вони класно живуть! Мама, вони так багато живуть!”.

Так, ми добре живемо. Ми почали дихати на повні груди. Незважаючи на війну на Донеччині. Ми почали відроджуватись. Ми згуртувалися навколо нашого президента. Ми, правда, почали працювати. Ще трохи, і наша країна увійшла б у фазу розквіту. Ви завадили.

А зараз на Київщині ви приганяєте колону із 200 вантажівок та набиваєте їх тим, що ми заробили. Плазмами, кавомолками, телевізорами, холодильниками.

Ви злодії! Ви злодії. Навіщо ви це робите?

Згадайте, хто вас навчав розумному, доброму та вічному. Вас навчала українка, Ганна Миколаївна Петрусенко. І нічого поганого вона вас не навчила. Ніякому фашизму».

Нагадаємо, голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін доручив порушити справу проти Наталії Мосейчук. Телеведучу намагатимуться притягти до відповідальності та оголосити у «міжнародний розшук». Причиною цього стало те, що вона «в ефірі висловила загрози на адресу російських льотчиків та їх близьких». Як повідомили у Слідчому комітеті РФ, Наталія Мосейчук «висловлювала людиноненависницьку позицію та реальні загрози».