Кіссінджер заявив, якщо військовий конфлікт в Україні затягуватиметься, це стане схожим на Першу світову війну. Він виступив проти того, щоб країни НАТО пішли на поступки Росії.
Затягування війни Росії проти України може призвести до ще більшої напруги, її необхідно завершити за допомогою переговорів.
Про це в інтерв’ю телеканалу CNN заявив колишній держсекретар та радник президента США з національної безпеки Генрі Кіссінджер.
«Мають відбутися переговори. Крім того, я застеріг би від того, щоб затягувати цю війну нескінченно. Тому, що в такому разі все буде схоже на Першу світову війну. Тому я сподіваюся, що країни НАТО незабаром домовляться між собою про те, якими мають бути результати переговорів і який результат можна досягти», — сказав він.
До того ж колишній держсекретар виступив проти того, щоб країни НАТО пішли на поступки Кремлю.
“Вони не можуть дозволити Росії отримати якусь вигоду від її війни в Україні. Питання, яке я запропонував і яке було прийнято – вони повинні повернутися до лінії, яка існувала на момент початку війни, що означає, що Росія повинна буде відмовитися від тих 15-20% української території, які вона захопила у цій війні до можливого припинення вогню”, – зазначив Кіссінджер.
Нагадаємо, що колишній державний секретар США Генрі Кіссінджер заявив, що до України слід ставитися як до члена НАТО після повномасштабного вторгнення Росії.
Про це він повідомив в інтерв’ю The Wall Street Journal.
За його словами, “жереб кинутий, і після того, як Росія поводилася в Україні”, варто так чи інакше ставитися до України як до члена НАТО.
Водночас Кіссінджер зазначив, що передбачає “врегулювання”, яке начебто збереже за Росією території, окуповані у 2014 році, хоча у нього немає відповіді на запитання, чим таке врегулювання відрізнятиметься від “невиконаної угоди для стабілізації конфлікту 8-річної давнини”.
Раніше ексдержсекретар говорив, що виступає за роль України як буферної зони між Росією та Заходом, оскільки це нібито “краще послугувало б стабільності”.
Додамо, що раніше ексдержсекретар США Генрі Кіссинджер заявляв, що, мовляв, Україні варто відмовитись від частини території. Минуло кілька місяців і політик радикально змінив думку з цього приводу.
Зараз же він заявляє, що до України слід ставитися як до члена НАТО після повномасштабного вторгнення росії. Що це може означати – в ефірі 24 каналу припустив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Якщо Кіссинджер, який є доволі досвідченим дипломатом, говорить такі речі, це означає, що він сприймає Україну як потужну європейську силу.
І додав, якщо проаналізувати те, що писав ексдержсекретар США, то він завжди з прихильністю ставився до сильних гравців і підвищував їхню роль.
“Отже, якщо є така позиція, і його думка змінюється у бік того, що Україна є фактично членом НАТО і бореться за свою незалежність – це визнання нашої сили та боротьби. Це визнання України як серйозного суб’єкта і міжнародного гравця”, – додав Мусієнко.
Відтак, це приниження росії і заклик збільшити військову допомогу. Ба більше, багато західних політичних еліт дослухається до думки Кіссинджера, тож вони теж змінюватимуть свою позицію.