Давид Арахамія вважає, що принципи правлячих партій України та Китаю багато в чому збігаються. Щоправда, у «Слузі народу» заперечили зміну ідеології їхньої політсили – наголошується, що президентська партія і досі залишається центристською.

Про це розповіла заступниця керівника фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук в ефірі програми «Перехресний допит» на 24 каналі.

«Я розумію, що Давид – ньюзмейкер №1 у нашій фракції. Все, що він скаже, навіть про прогноз погоди, перетвориться у новину. Але ні, ідеологію ми не змінювали», – зауважила вона.

І додала, Арахамія звернув увагу на дві речі, порівнюючи «Слугу народу» і Комуністичну партію Китаю. У них обох девізом є служіння народу. А також те, що в провладній політсилі КНР є відділення до найменших населених пунктів.

Окрім цього, вона пригадала, що саме в традиційних західних демократіях викликає критику партія президента Туреччини Реджепа Ердогана, але там також створюється багато філіалів.

«У них відділення партії – до кварталів. У них квартали будуються навколо мечетей. Чи це погано? Я думаю, що нормально», – підкреслила вона.

Арахамія також відзначив, що Україна сподівається перейняти позитивний досвід Китаю. Адже там побудували за лічені дні лікарню, що для українців виглядає як справжня фантастика.

Кравчук погодилася з такими висловлюваннями глави фракції. За її словами, українці мають витратити кілька місяців для отримання документації на будівництво. Натомість китайці змогли побудувати медичну лікарню для COVID-хворих за 2 тижні.

«Зрозуміло, що навіть вигляд їхнього карантину був абсолютно іншим. У нас хтось протестував, ФОПи виходили під Кабмін, в Берліні розганяли газом підприємців, а в них просто позакривали під’їзди й ніхто нікуди не вийшов», – зазначила нардеп.

Нагадаємо, що найбільша в Китаї інформаційна агенція 7 липня опублікувала заяву Давида Арахамії про Комуністичну партію. Він хвалив провладну партію, а також наголосив на тому, що Китай для України є прикладом і стратегічним партнером у модернізації країни.