Президент Латвії Егілс Левітс підтримав прагнення України до вступу в Європейський союз. Він порадив переконати скептично налаштовані країни ЄС у готовності України до євроінтеграції.
Про це Левітс розповів в інтерв’ю для “Радіо Свобода“.
За словами латвійського президента, для вступу в ЄС кожна країна повинна досягнути певних стандартів у різних сферах. Ця умова є важливою для того, щоб Євросоюз працював як єдине ціле.
“Тож це передумова, щоб союз, який нині об’єднує 27 держав, продовжував функціонувати. Якщо один або кілька членів не досягають цих спільних стандартів, це створює складнощі і для інших країн-членів. Тож головна причина прагнути вступу – це почати відповідати цим стандартам”, — пояснив він.
Левітс зазначив, що Латвія підтримує розширення Євросоюзу. Латвійський лідер висловив впевненість, що Україна має ті ж цінності, “що і Латвія або Франція, або Іспанія”.
“Всередині цього обговорення в ЄС ми і такі країни, як Литва, Естонія та деякі інші, більш відкриті до прийняття у склад ЄС таких країн, як Україна, Грузія та Молдова. Але я бачу, що необхідно переконувати більш скептично налаштованих членів союзу. І реформи в Україні та інших країнах, які прагнуть вступити до ЄС, допоможуть нам переконати більш скептичних членів”, — додав президент Латвії.
Варто зазначити, що Україна розчарована заявою президентки Естонії Керсті Кальюлайд про те, що країна нібито не готова до членства в Європейському Союзі.
Про це заявив на телеканалі “Україна 24” міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Він сказав, що йому було дуже дивно чути ці слова від президентки Естонії. Кулеба нагадав, що трохи більше 20 років тому західні країни таким самим менторським тоном казали естонцям, литовцям і латвійцям про те, що їм треба ще кількадесят років для вступу до ЄС та НАТО.
“Ці заяви не відповідають дружньому характеру наших відносин. Я не знаю, що на неї вплинуло. Ми розчаровані такими заявами і вважаємо їх недоречними, особливо в контексті того, що вона була гостем в Україні, де її приймали найщиріше і найкращим чином. Ми довели свою позицію, оцінку до МЗС Естонії, до посла Естонії в Україні. Вважаємо, що такі речі не повинні лунати від друзів та партнерів. А Естонія і Україна – безумовно, друзі та партнери”, – заявив міністр.
Нагадаємо, президентка Естонії Керсті Кальюлайд зазначила, що Україні необхідно “з 20 років роботи” для готовності до членства в Європейському Союзі.