Туреччина заявила, що конфлікт Росії з Україною та НАТО вийшов на небезпечний рівень. Однак міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що країна не буде ігнорувати тісні відносини з Україною.
“Напруженість у відносинах між Росією і НАТО досягла небезпечного рівня. Туреччина не буде ігнорувати тісні відносини з Україною тільки через широкі відносини з Росією”. Про це він повідомив в ефірі телеканалу TRT.
Чавушоглу додав, що Туреччина у вирішенні таких складних ситуацій робить “все, що потрібно для національної безпеки”. “Це складна робота, але саме для цього потрібна дипломатія”, – сказав він.
Крім того, глава МЗС Туреччини вважає, що зараз НАТО зазнає трансформації та намагається адаптуватися до нових подій.
“Процес НАТО-2030 зосереджений на посиленні політичного виміру… НАТО має залишатися ключовим елементом євроатлантичної безпеки”, – сказав він.
Раніше президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що готовий надати підтримку і запропонувати посередництво між Україною і Росією на тлі активності російських військ біля українських кордонів. Заява турецького лідера пролунала на тлі того, що президент Володимир Зеленський передав через нього Кремлю список полонених, яких утримує Росія.
За словами Ердогана, Туреччина хотіла б розвивати переговори між Україною та Росією. Президент Туреччини навіть додав, що неодноразово обговорював це питання з Росією. Зокрема, з Володимиром Путіним.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба схвально відреагував на ініціативу Ердогана. Однак він наголосив на “червоних лініях” – не можна обговорювати нашу країну без участі українських делегатів.
Він зазначив, що між Володимиром Зеленським і турецьким президентом високий рівень довіри.
Україна продовжує рухатися у нормандському форматі для відновлення миру на Донбасі, проте із задоволенням відгукуємося на пропозиції партнерів “з боку” сприяти розв’язанню цієї проблеми,
– сказав Дмитро Кулеба.
При цьому вказав, що координувати зусилля для досягнення головної мети Україна готова з представниками будь-яких держав, якщо союзники не порушуватимуть єдиної вимоги.
З його слів, у такому випадку вона стосується дотримання політичної коректності, неприпустимості обговорювати перспективи України без присутності делегованих осіб від нашої країни.
Це така собі “червона лінія”, яку не можна перетинати. А все інше ми вітаємо і з радістю відгукуємося на подібні пропозиції. Потрібно обговорювати будь-які можливості, які допоможуть досягти завершення цього конфлікту,
– додав глава МЗС.